V nedeľu úplná bodka za jeseňou: Ružomberok - Zlaté Moravce

V nedeľu úplná bodka za jeseňou: Ružomberok - Zlaté Moravce

RedakciaŠport26.11.2022

Zajtra (27. novembra) futbalisti MFK Ružomberok odohrajú odložené stretnutie 17. kola Fortuna ligy proti ViOn – Zlaté Moravce, so začiatkom o 15:30 hod.

V pôvodnom termíne (5. novembra) sa zápas neuskutočnil kvôli ekologickej havárii, keď v jednej šestnástke vytiekla cez prasknuté vykurovacie potrubie škodlivá látka a kontaminovala trávnik. Už je však „veľké vápno“ na severnej strane ihriska v pôvodom stave. Podarilo sa opraviť poškodené potrubie, sanovať kontaminovanú plochu a na vrch bola položená časť nového trávnika. Klub tak nemusel použiť záložný plán s Popradom.

Prvá konfrontácia týchto tímov pri Žitave priniesla remízu 2:2, keď z mužstva hostí skórovali Gerec a Kelemen. Ruži v aktuálnej tabuľke patrí piata priečka (23 bodov) a ViOn - u jedenásta (18). Futbalisti spod Čebraťa ťahajú nepríjemnú šnúru, piatich duelov bez víťazstva.

MFK by si trojbodovým ziskom upevnil pred zimnou prestávkou súčasnú pozíciu a jemne odskočil svojim najväčším konkurentom v boji o prvú šestku, avšak tréner mužstva Peter Struhár sa inak pozerá na zajtrajšie popoludnie. „Chceme sa priblížiť k štvrtej Podbrezovej a dostať sa k mužstvám, ktoré majú najbližšie k európskym pohárom,“ vyhlásil šéf ružomberského realizačného tímu.

Obaja súperi boli v akcii aj vo štvrtok, Zlaté Moravce prehrali na Slovane 1:4 a Ružomberok v Dunajskej Strede 0:1. „Hráči v tomto zápase siahli úplne na dno svojich síl. Čo sa týka únavy určite svoje urobila aj cesta. Navyše u nás šarapatí nejaký vírus. No verím, že budeme dobre pripravení. Chalani mi sľúbili, že doma musia ViOn prevalcovať,“ vravel ďalej Struhár, ktorý očakáva iný zápas ako bol predvčerom na Žitnom ostrove. „Zlaté Moravce pravdepodobne nebudú hrať tak otvorene ako Dunajská Streda, ktorá je kvalitou niekde inde. Verím, že už aj šťastie v zakončovaní sa prikloní na našu stranu a stretnutie herne i výsledkovo zvládneme. Samozrejme, víťazstvom chceme zatvoriť starý rok,“ doplnil ružomberský tréner.

Všetko nasvedčuje tomu, že P. Struhár by zajtra mohol mať dispozícii aj Regáliho, Dopatera a Rakytu, ktorí do Dunajskej Stredy necestovali pre ochorenia.

Doterajšia bilancia súperov v najvyššej súťaži z pohľadu MFK: 17 výhier, 13 remíz, 7 prehier, skóre 69:43.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia