V nedeľu vo Fortuna lige Ružomberok - Pohronie

V nedeľu vo Fortuna lige Ružomberok - Pohronie

RedakciaŠport29.8.2020

V nedeľu (30. augusta) v zápase 5. kola Fortuna ligy MFK Ružomberok o 19. hod. nastúpi proti FK Pohronie Žiar nad Hronom/Dolná Ždaňa.

Futbalisti od Hrona do svojej druhej sezóny medzi elitou (po postupe v ročníku 2018/2019) vstúpili lepšie ako Ruža. Najprv remizovali v Zlatých Moravciach (2:2), potom doma podľahli Dunajskej Strede (1:2), ďalej si „pribalili“ bod na cestu z Trnavy (1:1) a naposledy víťazne zvládli zápas proti Žiline – 2:1. Ružomberčania (po jeden prehre a troch remízach) stále čakajú na prvý trojbodový zásah v sezóne 2020/2021.

Domáci tím vo štvrtok zaslúžene prehral v Európskej lige v Ženeve s FC Servette 0:3, takže ako najdôležitejšie sa ukazuje zdvihnúť hráčom psychiku a znovu ich postaviť na nohy. „Predovšetkým emóciu, ktorú chlapci vo Švajčiarsku nechali v sebe, potrebujeme dostať z nich von. Takisto chcel by som na mužstve vidieť radosť z hry a chuť sa pobiť so súperom. To sú všetko atribúty, ktoré nám zdobili predchádzajúcu sezónu,“ rozprával tréner MFK Ján Haspra.

Kým vlani Žiarania do poslednej chvíle bojovali o fortunaligovú príslušnosť, tak momentálne sú trochu inde. „Pohronie sa počas leta rozumne posilnilo a záchrana v najvyššej súťaži priniesla do jeho radov nový elán. Je to úplne iné mužstvo ako pred rokom. Určite nás čaká ťažký zápas, ktorý veľmi potrebujeme úspešne zvládnuť, teda vyhrať, inak sa dostaneme do problémov. Tu nie je o čom hovoriť,“ pokračoval Haspra. Veru, pri Hrone došlo k dosť značnému prievanu v šatni i k vystuženiu kádra legionármi.

Liptáci v piatok hneď po návrate zo Ženevy absolvovali doma ľahkú tréningovú jednotku a dnes poobede ich čaká ešte predzápasové „stretko“. „Oproti štvrtku určite budú nejaké zmeny v zostave. Veľa nám v tomto smere napovie zdravotný stav hráčov,“ dodal šéf ružomberskej lavičky. Isto do zápasu nezasiahnu maródi Kojnok, Kostadinov a Regáli.

V ročníku 2019/2020 Pohronie, vtedy šokujúco, vyhralo pod Čebraťom 1:0 a v odvete mu to „Hasprovci“ vrátili po výsledku 2:1, keď skórovali Twardzik (z 11 m) a Regáli.

Doterajšia bilancia súperov v najvyššej súťaži z pohľadu MFK: 1 víťazstvo, 1 remíza, 1 prehra, skóre 2:2.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia