V nedeľu vo Fortuna lige: Slovan - Ružomberok

V nedeľu vo Fortuna lige: Slovan - Ružomberok

RedakciaŠport6.11.2021

Je to zápas, ktorý vo futbalovej verejnosti rezonuje ako šláger 14. kola našej najvyššej futbalovej súťaži. Zajtra (7. novembra) o 15. hod. na bratislavskom Tehelnom poli prvý Slovan nastúpi proti tretiemu Ružomberku. Oba tímy majú na svojom konte po jednej prehre, zverenci trénera Petra Struhára doma podľahli 18. septembra Dunajskej Strede 1:2 a „belasí“ vyšli naprázdno pod Čebraťom v dohrávke 3. kola (22. septembra) – 0:1. Práve od tohto zápasu futbalová Ruža ťahá krásnu šnúru – 5 víťazstiev a 1 remíza. Chceme, či nechceme, favorit zajtrajšieho súboja je jasný, ale kabína MFK je odhodlaná pri Dunaji vydať zo seba všetko, tak ako v prvom meraní síl na svojom ihrisku. Celý tím sa na majstra teší.

Doma sme sa presvedčili, že aj Slovan sa dá zdolať,“ uviedol len 20 – ročný defenzívny stredopoliar Oliver Luterán, ktorý si v jeseni pripísal dvanásť fortunaligových čiarok, pričom v deviatich zápasoch vybehol na trávnik v základnej zostave. „Všetci dobre vieme, že na domácom ihrisku a pred vlastnými fanúšikmi je sila bratislavského mužstva ešte väčšia. Na zápas sa dvojnásobne teším, veď na Tehelnom poli som ešte nikdy v živote nehral.“ Na vlastnú adresu Luterán pripojil: „Som rád, že u trénera mám dôveru a dostávam priestor, že som sa usadil v zostave a zbieram cennú minutáž. Je to len dobre pre môj futbalový rast.“

Ivan Krajčírik na vlastnom trávniku proti družine Vladimíra Weissa vychytal nulu, no dobre vie, že v hlavnom meste sa určite poriadne zapotí. „Bude to veľmi ťažké stretnutie, už keď hral Slovan u nás, mal som dosť roboty. Pripravujem sa na to, že si poriadne zachytám. Majster určite bude chcieť odčiniť svoju bodovú nulu z Ružomberka. Každý z nás musí byť maximálne zodpovedný, poctivý a ísť na doraz. Osobne som plný očakávania. Krásny štadión a proti nám najlepšie slovenské mužstvo,“ vravel slovenský reprezentačný gólman do 21 rokov.

Slovanisti vo štvrtok v Konferenčnej lige vyhrali na Gibraltári s FC Lincoln Red Imps 4:1. Či po tomto dueli dá Weiss niektorým hráčom „odfúknuť“ ťažko povedať, veď po aktuálnom fortunaligovom kole nasleduje reprezentačná prestávka. Hosťom určite budú chýbať maródi Zsigmund, Gerec a Brenkus a otázny je štart Mojžiša, či Kostadinova. Len mimochodom Ružomberok na Slovane nevyhral už vyše sedem rokov. Naposledy sa tak stalo v apríli 2014 (2:1).

Doterajšia bilancia súperov v najvyššej súťaži z pohľadu MFK: 18 výhier, 18 remíz, 34 prehier, skóre 67:96.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia