V Niké extralige basketbalistiek začína sa play-off finiš

V Niké extralige basketbalistiek začína sa play-off finiš

RedakciaŠport14.3.2023

Dnes (o 18. hod.) štartuje 1. kolo play-off Niké extraligy basketbalistiek predohrávaným zápasom Slávia Banská Bystrica – CBK Košice, čiže súbojom tretieho a šiesteho tímu po tabuľkovej časti. Ostatné stretnutie sa hrajú zajtra s týmto programom: o 17. hod.: MBK Ružomberok – BAM Poprad, o 18. hod.: Piešťanské Čajky – BK ŠK UMB Banská Bystrica a o 19. hod: ŠBK Šamorín – Young Angels Košice.

Ruža do vyraďovacej fázy vstupuje po spackanom Federálnom pohári v Hradci Králové, kde bez víťazstva skončila na poslednom 8. mieste. „Momentálne sa na tréningoch venujeme veciam, ktoré nás najviac trápia. No to je vlastne všetko, od ´A´ po ´Z´. Dievčatá si musia vstúpiť do seba a začať plniť nejaké základné veci. Správať sa na ihrisku i mimo neho ako profesionálne hráčky, ktoré majú vytvorené adekvátne podmienky. Jedna vec je talent a kvalita, no druhá disciplína, nasadenie, koncentrácia i mentálna príprava,“ povedal pre náš portál pred začiatkom najdôležitejšej časti Niké extraligy tréner ružomberských žien Juraj Suja.

Odvetný duel (v tomto kole na postup treba dve víťazstvá) sa v Poprade uskutoční v nedeľu (19. marca) o 16:30 hod. Prípadné tretie stretnutia štvrťfinále play-off sú naplánované na 22. marca na palubovke lepšie umiestneného družstva v tabuľke.

V základnej časti Ružomberok doma zdolal BAM 77:41 a pod Tatrami 61:38. Favorit v tejto konfrontácii je samozrejme zrejmý, no pred ďalším kolom, veľa napovie aktuálny herný dizajn Ružomberka a v neposlednom rade i zdravotný stav družstva. Minulý víkend v Hradci Králové vôbec s tímom nebola Viktória Havranová a Andreu Andělovú ešte úplne nevyliečený členok „nepustil“ na palubovku v ďalších dvoch zápasoch.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia