V obci, ktorá je široko-ďaleko známa Národným biatlonovým centrom, oslavovali Kovalčíkovci

V obci, ktorá je široko-ďaleko známa Národným biatlonovým centrom, oslavovali "Kovalčíkovci"

RedakciaŠport14.9.2022

Futbalisti OŠK Liptovská Teplá urobili ďalší dôležitý krok k tomu, aby získali korunu pre najlepšie amatérske mužstvo na Slovensku. Vo štvrťfinále Prezidentského pohára, ktorý otvorili 32 víťazov regionálnych súťaží, reprezentant Ružomberského okresu vyhral v Osrblí 2:1.

TJ Partizán Osrblie - OŠK Renop Liptovská Teplá 1:2 (0:1)
Góly: 78. Pavlovský - 5. Matula, 83. Bobek, 100 divákov.

Liptovská Teplá: Lako - Greguška (11. Macík), Milan, Kvasničák, M. Gejdoš (80. Penjak), M. Lovás, Žiaran, T. Gejdoš, Bobek (89. F. Gejdoš), Eliaš, Matula.

Ján Kovalčík, tréner Liptovskej Teplej: „To je neskutočné. Navyše v takom prostredí, že človek by sa sem druhý raz aj bál prísť. Bol to veľmi dobrý, a tak, ako sa dalo predpokladať, aj ohromne ťažký zápas. Veľmi rýchlo sme sa ujali vedenia, teda nič lepšie sme si ani nemohli želať. Martin Matula dostal loptu do šestnástky, spravil jedného obrancu a z rohu ´päťky´ popri brankárovi od žrde skóroval. Prvý polčas bol úplne v pohode, pričom domáci všetko vsadili len na nakopávané lopty, s ktorými sme nemali problém. V druhej ´polke´, neviem, či už nám chýbali sily, sme sa zavreli a na ihrisku bolo iba Osrblie. V 78. min. súper vyrovnal, keď predtým, brankár Tomáš Lako chytil tri čisté tutovky, lenže o päť minút neskôr si nestarnúci Miro Bobek si zobral loptu a z brejku krásnym gólom rozhodol. Hralo sa na malom, mokrom ihrisku, nežičlivom prostredí.“

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia