V oboch gólových úderoch mali prsty krajní obrancovia

V oboch gólových úderoch mali prsty krajní obrancovia

RedakciaŠport8.7.2022

Ružomberský tréner Peter Struhár po včerajšom víťazstve svojho mužstva v Konferenčnej lige nad FK Kauno Žalgiris (2:0) zvlášť za aktivitu smerom dopredu vyzdvihol svojich bekov – Lukáša Fabiša a Mateja Madleňáka. Obaja si do štatistík pripísali aj gólové asistencie.

Každý sa snažíme čo najviac pomôcť mužstvu. Viaceré situácie máme nacvičené, vrátane útočenia po krajoch. Teraz nám to super vyšlo, a tak všetci sme šťastní,“ uviedol Madleňák a prešiel k dôležitému momentu z 13. min. „Snažil som sa na niektorého spoluhráča dostať loptu a tá napokon po odraze skončila v bráne. Prvý gól takmer vždy mužstvu pomôže. V tomto prípade to plne platilo. Po ňom sme sa upokojili a hneď sa hralo lepšie.“

Od stavu 1:0 slovenský vicemajster jednoznačne na ihrisku dominoval a Litovčanov úplne zbavil ich ofenzívneho kúzla. „Bol to kvalitný výkon. Dobre sme hráčov Žalgirisu napádali, preto sa ťažko dostávali na našu polovicu. Vzhľadom na šance, určite sa dalo nastrieľať i viac gólov. Musíme byť však spokojní aj s výsledkom 2:0. Možno druhý polčas mohol mať ešte vyššie tempo, lenže hostia to brzdili,“ hodnotil stretnutie 23 – ročný ľavý obranca MFK.

Liptovský kolektív má pred odvetou nádejný náskok, no ešte druhé predkolo nie je vybavené. „To, čo sme doma ukázali, treba zopakovať aj v Litve, čiže nadviazať na aktívnu hru z prvého zápasu. Potom môžeme FK Kauno zdolať aj vonku. Pozor si musíme zvlášť dávať na súperove štandardné situácie a centrované lopty. V tomto sa litovské mužstvo zdá byť najnebezpečnejšie,“ pokračoval Madleňák.

Nad tým, kto bol, alebo je favoritom tejto pohárovej dvojičky ružomberský „zadák“ nechcel špekulovať. „Ťažko povedať, či mi alebo FK Kauno. Ak nás ľudia favorizovali, sme len radi, že ich prognózy sa zatiaľ naplnili. No ešte to treba potvrdiť i v druhom zápase,“ dodal Madleňák.

Pripomeňme, že víťaz slovensko-litovskej konfrontácie v 2. predkole Konferenčnej ligy narazí na lepší tím z dvojice Derry City (Írsko) – FC Riga (Lotyšsko). Tu sa včerajší duel skončil víťazstvom hostí 2:0.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia