V permanencii celá futbalová pyramída

V permanencii celá futbalová pyramída

RedakciaŠport11.1.2023

Už nezarezávajú len hráči A mužstvo MFK Ružomberok, ale aj jeho mládežnícke tímy. „Hneď od pondelka, teda ako sa deti vrátili do škôl, sa rozbehla príprava dorasteneckých a žiackych družstiev, takisto už trénujú prípravky i žensko - dievčenská zložka. Čo sa týka realizačných tímov, vo jednotlivých kategóriách zostalo všetko po starom,“ informoval nás športový riaditeľ mládežníckej sekcie pod Čebraťom Peter Penov.

Štyri celky počas zimy čaká aj výjazd do Prahy. „Na prelome januára a februára to budú ´devätnástka´ a ´sedemnástka´ a o mesiac neskôr zase krátky herný kemp v hlavom meste Čiech absolvujú družstvá U 16 a U 15. V oboch prípadoch si naše výbery zmerajú sily s pražskými súpermi – Spartou a Sláviou,“ vravel ďalej Penov.

V lete došlo k zaujímavému doplneniu mládežníckeho podhubia o chlapcov z iných klubov a nielen z najbližšieho okolia. „Myslím si, že naša kvalita práce s mladou zmenou a dosahované výsledky sú tým najväčším magnetom. Ďalej perspektíva. Ružomberské A mužstvo nemá ani jedného cudzinca, čo je veľké plus. O to väčšiu šancu majú chalani raz sa dostať do ´áčka´. Len mimochodom, s prvým mužstvo sa momentálne na jar pripravuje až sedem hráčov dorasteneckého veku,“ objasňoval pozitívne nastavenie šéf mládeže a dodal: „Momentálne máme dvoch chlapcov na skúške, v staršom doraste Denisa Straku zo Žiliny a v U 17 Filipa Gradžila zo Spišskej Novej Vsi, ktorý minulý rok hrával v maďarskom FC DVTK Miškovec.“

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia