V piatok podkošová próba proti Šamorínu

V piatok podkošová próba proti Šamorínu

RedakciaŠport10.9.2020

Po štyroch zápasoch v Brne (dvoch turnajových na Jersey Cupe s Chomutovom a KP a dvoch prípravných proti BK Žabiny), s bilanciou jedno víťazstvo (nad Chomutovom 78:71) a tri prehry, sa zajtra (11. septembra) ružomberské basketbalistky prvý raz pred novou sezónou predstavia vo svojej hale svojim priaznivcom. O 17. hod. si úradujúci majster zmeria sily s ďalším extraligistom ŠBK Šamorín. Samozrejme v akcii budú aj tri nové cudzinky – Sofia Živaljevičová, Nicole Enabosiová a Zada Williamsová. V závere budúceho týždňa (18. a 19. septembra) zase do Koniarni zavítajú Žabiny Brno. Prvé stretnutie má začiatok o 17. hod. a druhé o 11. hod.

Po výraznej obmene kádra a jeho zoštíhlení má tréner Juraj Suja (spolu s asistentom Michalom Porubčanom) roboty až nad hlavu. „Samozrejme, objavili sa už aj nejaké pozitíva, no všade je problémov od ´A´ po ´Z´. Veru čaká nás mimoriadne náročná sezóna,“ uviedol šéf ružomberskej lavičky. „Realita je neúprosná, odišli štyri hráčky základnej päťky a prišli tri dievčatá, ktorých čaká prvá profesionálna klubová sezóna v Európe. Početnosť kádra je veľmi nízka, kvalita postupom času by mohla prísť, no celkove skúsenosti budú chýbať. Navyše Američanky nie sú zatiaľ ešte fyzicky pripravené.“

Suja už niekoľkokrát vyhlásil, že nevyhnutne ešte do družstva potrebuje aspoň jednu akvizíciu pod kôš. „Už dáko nehovorím ani o kvalite, ale o hráčke, ktorá na pozícii štyri-päť, bude schopná odtiahnuť v zápase pár minút. Bez toho sa nepohneme ďalej. Inak celé to bude samovražda. No, žiaľ, ja to nedokážem ovplyvniť. Ak by sme svoju prácu mali vykonávať štandardne, to by chcelo mať ešte tri hráčky, jednu pod kôš a dve obvodové, na takej úrovni, aby v tréningovom procese boli rovnocenné ostatným,“ dopovedal o súčasných ťažkostiach kouč A družstva MBK Ružomberok.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia