V piatok priateľská konfrontácia proti Trebišovu a kabína za zamkne

V piatok priateľská konfrontácia proti Trebišovu a kabína za zamkne

RedakciaŠport30.11.2022

Ružomberským futbalistom sa súťažná jeseň, kvôli dvom dohrávkam (v Dunajskej Strede - 0:1 a doma so Zlatými Moravcami – 2:2), predĺžila o štrnásť dní oproti pôvodnému rozpisu. No ešte aj tento týždeň sa pod Čebraťom „maká“.

Vopred sme mali tréningový proces naplánovaný do 2. decembra,“ rozhovoril sa kouč ružomberského mužstva Peter Struhár. „Na záver tohto mikrocyklu, v piatok o 12. hod. odohráme prípravný zápas proti Trebišovu. Chceme tu vyskúšať aj niektorých chlapcov z nášho úspešného dorastu. Zároveň bude to svojim spôsobom tiež odmena pre vytypovaných hráčov, že nastúpia za A mužstvo. Sám som zvedavý, ako takúto dospelácku konfrontáciu zvládnu.“

Po tomto zápase sa chalani rozpŕchnu. Čaká ich taká dlhá pauza, ako už dávno v zime nebola. V žiadnom prípade ale nebude o nič nerobení. „Prvé dva týždne chlapcom doprajeme voľno, no potom sa už budú pripravovať podľa individuálnych tréningových plánov,“ pripojil P. Strhuhár.

Začiatok spoločnej zimnej „zaberačky“ ja stanovený na 5. januára 2023. Predtým (2. - 4. januára) hráči absolvujú telovýchovnolekárske prehliadky. Šéf realizačného tímu prezradil, že do prípravy sa zapoja aj niektorí „devätnástkári“.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia