V pohári muži proti Seredi, ženy čaká bratislavský Slovan

V "pohári" muži proti Seredi, ženy čaká bratislavský Slovan

RedakciaŠport12.12.2019

Na čerpacej stanici Slovnaft na Prístavnej ulici v Bratislave dnes (12. decembra) generálny sekretár Slovenského futbalového zväzu Jozef Kliment spolu s hovorcom akciovej spoločnosti Slovnaft Antonom Molnárom vyžrebovali semifinále Slovenského pohára žien a štvrťfinálové dvojice mužského Slovnaft Cupu.

Futbalisti MFK Ružomberok si v boji o postup medzi štyri najlepšie celky zmerajú sily s ŠKF iClinic Sereď. Výhodu domáce prostredia má ich súper, ktorý v jeseni mal dohodu o prenájme myjavského štadióna.

„So žrebom som spokojný. Možností bolo sedem a myslím si, že tento súper je schodnou cestou do semifinále. Len ma mrzí, že opäť hráme vonku. Pri žrebovaní Slovenského pohára je asi naše domáce prostredie zakliate. Bude to trochu špecifické, pretože práve so Sereďou, takisto na jej pôde, otvárame 15. februára jarnú časť Fortuna ligy. My Slovenský pohár berieme rovnako vážne ako ligovú súťaž a samozrejme hodláme ísť ďalej,“ vravel kouč futbalovej Ruže Ján Haspra, ktorý pred dnešným aktom mal aj vlastné želanie. „Chcel som, aby sme doma privítali Slovan Bratislava. Je to mužstvo, nad ktorým sa nedá vyhrávať, ale raz sa dá zdolať. Naopak, neželal som si cestovať do Popradu.“

Sereď po jesennej časti v najvyššej súťaži zimuje na 10. mieste s osemnástimi bodmi. Po poslednom zápase v Žiari nad Hronom s Pohroním (1:2), rezignoval na svoj post macedónsky tréner Slavče Vojneski. Vlani v role nováčika sa iClinic prebojoval do hornej skupiny o titul.

Ostatné štvrťfinálové dvojice: Dunajská Streda – Poprad, Nitra – Zlaté Moravce, Trenčín – Slovan Bratislava. Hrá sa na jeden zápas a stretnutia sú naplánované na marec 2020.

Družstvo žien MFK Ružomberok, momentálne účastník druhej najvyššej súťaže, v semifinále národného pohára „vyfasovalo“ lídra I. ligy Slovan Bratislava, ktorý v jeseni neokúsil ani raz trpkosť prehry. „Nemáme čo stratiť, ´pohár´ to je pre nás len nejaký bonus, prvoradá je ligová súťaž, kde všetko chceme urobiť pre návrat medzi elitu. Z možnej trojice sme dostali jednoznačne najťažšieho súpera. Dievčatá budú mať možnosť porovnať sa s top mužstvom v republike,“ uviedol tréner ružomberských žien Ľubomír Žihlavník. Hrá sa na dve stretnutia, v druhom semifinále sa stretnú Bardejov a Myjava.

© 2023 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia