V pondelok si futbalisti zase dajú stretko na štadióne

V pondelok si futbalisti zase dajú "stretko" na štadióne

RedakciaŠport2.5.2020

Ďalším klubom našej najvyššej futbalovej súťaže, ktorý začne so skupinovou prípravou, bude od pondelka (4. mája) po základnej časti štvrtý tím Fortuna ligy MFK Ružomberok.

Ústredný krízový štáb od 22. apríla odobril otvorenie vonkajších športovísk pre bezkontaktné odvetvia. Následne na to Únia ligových klubov (ÚLK) pripravila manuál pre skupinové tréningy s presnými usmerneniami.

Zatiaľ je to na dobrovoľnej báze, no verím, že všetci hráči prídu. Veď určite privítali, že po dlhom čase len individuálnych tréningoch sa opäť stretnú. Všetci sme zvyknutí na život v kolektíve. Chalani i členovia realizačného tímu mi veľmi chýbali. Či aj ja hráčom, tak to neviem povedať. No jednoznačne sa navzájom potrebujeme,“ rozprával hlavný kouč Ruže Ján Haspra.

Futbalisti konečne zase prídu aj do styku s loptou, ale kontaktné herné činnosti sú zatiaľ zakázané. „Samozrejme, je to niečo nové, nie jednoduché, no myslím si, že máme dosť skúseností, aby sme aj takýto model prípravy zvládli,“ pokračoval Haspra.

Realizačný tím si už nahotoval program na pondelok. „Hráči budú rozdelení do troch skupín. Rovnako vytvoríme tri stanovištia, dve na hlavnej ploche a jedno na ´umelke´. Každé bude mať osobitnú náplň. Na jednom pôjde o rozvoj kondičných schopností, na druhom hráčov čakajú prvky na rozvoj sily a posledné bude patriť práci s loptou a prihrávkovým cvičeniam. Po dvanástich minútach sa partie vymenia, pričom celý trojuholník otočíme dvakrát. Neskôr pridáme aj streľbu, na začiatku ešte nie, aby sa prípadne niekto nezranil. Dúfam, že postupne sa vládne opatrenia zmiernia a budeme môcť ísť aj do súbojových vecí, teda zaradiť plnohodnotné tréningy. Už teraz sa na to teším,“ odkryl Haspra ružomberský režim.

Samozrejme, hráči po príchode na štadión vynechajú šatňu a priamo z áut už prezlečení odkráčajú na „plac“. Ešte predtým všetkým odmerajú teplotu a prejdú dezinfekčnou očistou.

Po necelých dvoch mesiacoch sa zase, zatiaľ provizórne, otvorí futbalový stánok pod Čebraťom. Počas prísnej karantény len údržbárov bolo vidno na trávniku.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia