V pondelok T. Tišťana čaká motýl na najkratšej vzdialenosti

V pondelok T. Tišťana čaká "motýl" na najkratšej vzdialenosti

Ján SvrčekŠport15.6.2024

Od včerajška v dejisku majstrovstiev Európy v plávaní v Belehrade je už člen Plaveckého oddielu Ružomberok Tibor Tišťan, aj so svojim „domácim“ trénerom Marekom Langšádlom. Obaja sa do srbskej metropole presunuli z reprezentačného kempu v Šamoríne.

Dnes dopoludnia Tibor v tamojšej vode absolvoval tréning. Vyzeralo to fajn a aj dobre sa cítil. Bazén sa nám celkom páči, je v poriadku. Pláva sa vonku, ale meteorológovia avizujú nádherné počasie,“ rozhovoril sa M. Langšádl.

Uplynulý víkend 21 – ročný Ružomberčan získal dva „kovy“ (zlato a striebro) na republikovom šampionáte, no to už mal rozbehnutý mikrocyklus prípravy na ´Európu´. „Čaká nás druhý vrchol tohto leta,“ zdôraznil Tišťanov tréner. „Prvým boli preteky v Londýne, kde Tibor dvakrát zlepšil svoj slovenský rekord na 50 m motýlik a vytvoril si aj pekný ´osobák´ na krauliarskej ´päťdesiatke´. Teraz sme sa snažili zase potrénovať a následne prejsť do ladenia formy. Nie je to jednoduché v tak krátkom čase. Uvidíme, ako to vypáli.“

Nášho reprezentanta už v pondelok (17. júna) čaká 50 m motýlik a potom v sobotu (22. júna) 50 m voľný spôsob. „Určite by sme boli radi, keby na motýlkárskej trati sa opäť podarilo stlačiť národné maximum. Nuž a v krauli, je to posledná šanca pokúsiť sa splniť ´béčkový´ limit na olympijské hry. Ide o 29 stotín sekundy. ´Päťdesiatka´ v jednej, či druhej disciplíne, to je jednoducho šprint. Na takejto krátke vzdialenosti, rozhoduje každý detail,“ dodal Marek Langšádl.

Foto: Marek Langšádl

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia