V predposlednom kole skupiny o titul Fortuna ligy: Dunajská Streda - Ružomberok 2:3

V predposlednom kole skupiny o titul Fortuna ligy: Dunajská Streda - Ružomberok 2:3

RedakciaŠport15.5.2022

Futbalisti MFK Ružomberok rozprávkovú sezónu zavŕšili s predstihom. Už bez ohľadu na výsledky posledného kola, sa zverenci trénera Petra Struhára a jeho asistenta Petra Tomka stali vicemajstrami Slovenska. Je to druhý najväčší úspech „koženej“ spod Čebraťa, po zisku „double“ v sezóne 2005/2006. Šanca Trnavy na druhú priečku dnes večer úplne zhasla.

Od úvodného hvizdu hlavného arbitra Kružliaka, sa na Žitnom ostrove odvíjal zaujímavý a plne výživný futbalový film, z oboch strán s útočným apetítom. Už po deväťdesiatych sekundách Dimun ranou zo štrnástich metrov napol ružomberskú sieť – 1:0. Avšak expresne prišla parádna reakcia Ruže. T. Bobček, po rýchlom prenesení lopty, sa šikovne zbavil Brunettiho a Regálimi famózne ponúkol stopercentnú tutovku, ktorú najlepší zakončovateľ MFK rutine pretavil vo svoj deviaty gól v aktuálnej sezóne. V 20. min. Mojžiš hlavičkou, po predchádzajúcom rohovom kole, otočil stav na 2:1 pre MFK. V 42. mal obrovskú príležitosť na druhú gólovú trefu Dimun, ale Krajčírik vytiahol famózny zákrok.

Druhé dejstvo začala Dunajská Streda veľkým tlakom a hostí nepúšťala ani za polovicu ihriska. V 55. min. Davis prenikol po ľavom kraji a Krajčírik vychytal Moumoua. O chvíľu na to ružomberský gólman nad brvno vytesnal Brunnettiho ďalekonosný projektil. V 66. min. Krajčírik dlhým výkopom vysunul Gereca a striedajúci ružomberský hráč poriadne preveril Veszelinova medzi domácimi žrďami. V 76. sa hostia dostali zo svojej obrannej elity a tretí raz udreli. Fabiš prenikol až k bránkovej čiare DAC – u a T. Bobček efektne pätičkou rozjasal lavičku MFK. Autor tretieho nástrelu Liptákov o chvíľu hlavou spálil stopercentnú príležitosť. Už mohol úplne súpera zarezať. V 84. min. dovtedy skvelý Krajčírik zaváhala Krstovič znížil na 2:3. Potom sa už na výsledku nič nezmenilo.

DAC 1904 Dunajská Streda – MFK Ružomberok 2:3 (1:2)

Góly: 2. Dimun, 84. Krstovič - 6. Regáli, 20. Mojžiš, 76. T. Bobček. Žlté karty: Kružliak, Janeiro (tréner) – Luterán, T. Bobček, Domonkos, Gerec, Struhár (tréner). Rozhodovali: Kružliak – Pozor, Poláček – 5068 divákov.

DAC 1904: Veszelinov – Blackman, Kružliak, Brunetti, Davis – Njie (46. Ciganiks) – Dimun (77. Andrezinho), Moumou (72. Verlinden), Nebyla – Andzouana (58. Balogh), Sharani (46. Krstovič).

MFK: Krajčírik - Fabiš, J. Maslo, Mojžiš, Madleňák – Luterán (89. Múdry), Lichý – Regáli (61. Gerec), Domonkos, Rymarenko (66. Ďungel) – T. Bobček.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia