V príprave: MFK Ružomberok - GKS Katovice 0:2

V príprave: MFK Ružomberok - GKS Katovice 0:2

RedakciaŠport30.6.2022

Smelo možno povedať, že futbalistom MFK Ružomberok sa dnešná próba na novú súťažnú sezónu vôbec nevydarila. Slovenský vicemajster podľahol účastníkovi druhej najvyššej poľskej súťaže GKS Katovice 0:2.

Úvodná štyridsaťpäťminútovka bola veľmi diétna na nejaký zápasový vzruch. Viac – menej to bol medzišestnástkový futbal. V úvode druhej „polky“ Szwedzik vyskúšal domáceho brankára Krajčírika. Potom sa však zase nič vážnejšie nedialo. Až do 71. min., keď po vydarenej kombinácii poľského tímu, ktorému predchádzala domáca chyba, Roginič napol sieť – 0:1. O šesť minút neskôr Krajčírik spod brvno vytesnal vydarený projektil Wojciechowského. Kto čakal, že Ruža na nepriaznivý stav adekvátne zareaguje, zostal sklamaný. Nikto nezavelil do útoku a mužstvo zápas dokončilo v „starom“ móde. V samom závere ešte prišla jedna ujma, z kopačky Szwedzika.

Musím priznať, že generálka nám veľmi nevyšla. Chalani mali problém s agresivitou súpera, ktorý navyše vyrukoval v inom rozostavení, než sme zvyknutí. Z toho aj pramenili časté straty lôpt. Preto sme sa ani nedostávali k našim silným stránkam, predovšetkým k efektívnej prechodovej fáze,“ hodnotil stretnutie domáci kouč Peter Struhár.

Počas uplynulej fortunaligovej sezóny, ktorá bola vyšperkovaná ziskom striebra, nebol azda zápas, v ktorom by si ružomberský tím nevypracoval minimálne dve-tri príležitosti na skórovanie. No dnes prítomní diváci nevideli ani jednu domácu ´gólovku´. „Až na nejaké štandardné situácie, sme si šance nevytvorili. Všetko to pramenilo už zo spomínanej nepresnosti,“ priznal jalovú ofenzívu Struhár.

Pre MFK to bola posledná skúška pred prvým duelom prvého predkola Európskej konferenčnej ligy 7. júla proti litovskému FK Kauno Žalgiris. „V každom prípade sa chalani musia upokojiť a viac si veriť. Potenciál určite v nich je. Takáto facka nám môže len pomôcť,“ dodal Struhár.

MFK Ružomberok – GKS Katovice 0:2 (0:0)

Góly: 71. Rognič, 90. Szwedzik. Rozhodoval: Očenáš – 320 divákov.

MFK: Krajčírik – Fabiš, J. Maslo, Mojžiš, Madleňák (89. Selecký) – Kochan, Luterán (79. Malý) – Gerec (65. Tučný), Domonkos, Regáli – T. Bobček (65. Kelemen).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia