V príprave na štíte Ruže poľský Štetín

V príprave na štíte Ruže poľský Štetín

RedakciaŠport29.6.2021

Ružomberskí futbalisti v rámci prípravy na novú sezónu pridali aj druhé víťazstvo. Dnes v poľskej Opalenici, kde sú na týždňovom sústrední, zdolali tretí tím tamojšej ekstraklasy ročníka 2020/2021 Pogoň Štetín 1:0, gólom Regáliho. Pripomeňme, že sériu zápasových prób Ruža otvorila v Bešeňovej s FC Košice – 3:0.

Cenný výsledok i príjemné pocity,“ povedal nám bezprostredne po stretnutí tréner Ruže Peter Struhár. „Chalani do bodky plnili to, čo sme chceli hrať. Do zápasu priniesli prvky z tréningového procesu.“

Jediný gól zakončovateľa MFK Martina Regáliho padol do prestávky, v 40. min., po prihrávke Gereca. „V úvode sme na lopte boli pasívnejší. Dôraz bol kladený na blok v strednej zóne, z ktorého sme chceli vyrážať do rýchlych protiútokov. Nedarilo sa nám ale udržať prvú loptu. Po polhodine hry nastala pozitívna zmena, mužstvo predviedlo pekné akcie po krajných vertikálach a dostávali sme sa tiež k centrom. Po takejto situácii padol aj jediný gól,“ hodnotil Struhár.

V druhej „polke“ mali Liptáci dianie na trávniku viac – menej pod kontrolou. „Po zmene strán sme boli kombinačnejší, takisto hráči sa súperovi vyrovnali v držaní lopty. Okrem jedného dlhého nákopu Pogoň ničím nepohrozil. Naopak my sme sa dostali do pár brejkov a zahrávali sme aj niekoľko štandardiek. Treba povedať, že chlapci zdolali súpera, ktorý v Poľsku patrí do absolútnej špičky a nezakrýva ani svoje vysoké ambície. Veď len v realizačnom tíme mal Štetín okolo pätnásť ľudí,“ pokračoval hlavný kouč MFK.

Dnes obaja ružomberskí kormidelníci Peter Struhár a jeho asistent majú meniny. Taktiež "vedúcko" Peter Adamčiak. „Samozrejme, trošku to večer oslávime. A pri príjemnom pocite, veď po dvoch týždňoch spoločnej prípravy je tu aj prvé chutné ovocie,“ dodal šéf realizačného tímu MFK Ružomberok.

MKS Pogoň Štetín – MFK Ružomberok 0:1 (0:1)

Gól: 40. Regáli.

MFK: Krajčírik – Fabiš (63. Luterán), J. Maslo (42. Holub), Mojžiš (63. Selecký), Madleňák – Zsigmund (46. Kochan), Rakyta (46. Takáč), Gerec (63. Kružliak), Šefčík (32. Kubík), Múdry (63. Dopater) – Regáli (63. Boďa).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia