V príprave Ruža zdolala FC Košice 3:2

V príprave Ruža zdolala FC Košice 3:2

Ján SvrčekŠport28.6.2023

Ružomberskí futbalisti dnes (28. júna) vo svojom druhom prípravnom stretnutí vyhrali v Košiciach nad nováčikom Fortuna ligy 3:2.

Hostia v 17. min. išli do vedenia z pokutového kopu gólom Boďu. V závere prvého polčasu, trefou do šatne, Domonkos upravil stav na 0:2. V 57. min. Chrien pridal tretí presný nástrel MFK – 0:3. V ďalšom priebehu východniari dvomi gólmi Pačindu (prvý bol z penalty) znížili – 2:3. Tak sa aj skončil zaujímavý duel.

FC Košice – MFK Ružomberok 2:3 (0:3)

Góly: 66. a 69. Pačinda (prvý z 11 m) – 17. Boďa (z 11 m), 45. Domonkos, 57. Chrien.

MFK: Krajčírik – Malý, Maslo, Marek, Kotula – Múdry, Domonkos – Úradník, Rigo, Tučný – Boďa, druhý polčas: Frühwald – Mrva, Luka, Selecký – Úradník (66. Halabrín), Švehla, Luterán, Šefčík – Chrien, Gerec, Jendroľ.

Peter Tomko, tréner Ružomberka: „Bol to kvalitný zápas z oboch strán. Príležitosť dostali všetci hráči a videli sme viaceré veľmi dobré výkony, chalani nám aj zamotali hlavy. Stretnutie prinieslo veľa šancí. Dostali sme dva góly zo štandardiek. Na takéto situácie si musíme dávať väčší pozor a byť opatrní. Avšak s prístupom, nasadením a intenzitou môžem vysloviť len spokojnosť. No je pravda, ak vediete, hoci v príprave, 3:0, takýto zápas treba zatvoriť a dohrať v takom móde, v akom prebiehal do 57. min. To sú detaily, ktoré neraz rozhodujú. Vieme, na čom treba pracovať."

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia