V príprave: Ružomberok - Pohronie 2:2

V príprave: Ružomberok - Pohronie 2:2

Ján SvrčekŠport4.7.2023

Futbalisti MFK Ružomberok dnes, vo svojom treťom prípravnom stretnutí, vyhrali nad účastníkom našej druhej ligy FK Pohronie Žiar nad Hronom/Dolná Ždaňa 2:1, keď každý polčas odtiahla iná jedenástka. Skóre v 27. min. hlavou otvoril Macejko, v 48. min., po Úradníkovej akcii, Domonkos zvýšil na 2:0. Hostia, ktorí až do konca bojovali ako o život, v 68. min. vyrovnali gólom Mazana, keď doklepol loptu za chrbát Ťapaja.

Bol to posledný zápas, v ktorom sme si chceli preveriť všetkých hráčov. Po dva a pol týždňovej náročnej príprave, už na chlapcoch sa prejavila aj únava. Preto ich pohyb nebol optimálny. Stretnutie nám odkrylo aj okienka, na ktorých musíme pracovať, aby mužstvo bolo, čo najlepšie pripravené na úvodné kolo našej najvyššej súťaže,“ hodnotil dnešnú zápasovú próbu kouč domáceho tímu Peter Tomko.

V ružomberskom mužstve opäť nastúpil aj Marek Rigo, 25 – ročný stredopoliar, ktorý v našej najvyššej súťaži odohral 33 zápasov (Slovan Bratislava a FK Senica) a naposledy pôsobil v rakúskom klube SC Wiener Viktoria. Keďže išlo stále iba o skúšku, boli sme zvedaví, čo ďalej. „Ja by som bol rád, keby hráč u nás zostal. Myslím si, že môže niečo priniesť do stredu poľa, v neposlednom rade aj zvýšiť konkurenciu. Uvidíme, aké stanovisko zaujme manažment klubu,“ odpovedal nám P. Tomko.

Na prvý pohľad, veľmi vážna situácia na trávniku nastala v 79. min., keď po jednom strete, zostal nehybne na zemi ležať domáci stredopoliar Kristof Domonkos. „Vôbec neviem, čo sa stalo, na nič si nepamätám. Akurát vyšla mi kľučka a potom prišiel úder do hlavy. Už by som však mal byť v poriadku,“ vravel pri odchode z ihriska, ešte stále očividne dezorientovaný Domonkos, ktorý v príprave už druhý raz skóroval. „Ani neviem, či po tom strete, všetko správne hovorím, ale každý gól ma poteší. Hrávam trochu vyššie, ako predtým. Dúfam, že rovnako sa mi bude dariť aj v majstrákoch,“ doplnil 24 – ročný futbalista.

Kouč Pohronia Rastislav Urgela v druhej časti ligového ročníka 2021/2022 viedol ružomberskú „devätnástku“. „Áno, vrátil som sa na tento štadión po roku. Na klub, kde som pôsobil pri mládeži, mám len pekné spomienky. Na dobrých ľudí i trénerov,“ rozhovoril sa tréner hostí a prešiel k samotnému zápasu: „Pre moje mužstvo to bola ďalšia výborná konfrontácia s prvoligovým súperom. Chceme hrať vlastným štýlom a prezentovať sa tak, ako dnes, kombinačným futbalom. Ešte všetko nie je vyzreté, preto chalanov nejaké chybičky zrážajú do kolien. Škoda inkasovaného lacného úvodného gólu a zlého vstupu do druhého polčasu. Podarilo sa nám znížiť a vypracovali sme si i ďalšie šance.“

MFK Ružomberok – FK Pohronie Žiar nad Hronom/Dolná Ždaňa 2:1 (1:0)

Góly: 27. Macejko, 48. Domonkos – 68. Mazan.

MFK: Frühwald – Fabiš, Maslo, Mrva, Marek – Luterán, Rigo – Jendroľ, Chrien, Macejko – Gerec. Druhý polčas: Ťapaj – Kotula, Luka (85. Krištof), Malý, Selecký – Múdry, Švehla – Úradník, Domonkos (79. Rigo), Tučný – Boďa.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia