V príprave: Szombathelyi - Ružomberok 2:2

V príprave: Szombathelyi - Ružomberok 2:2

RedakciaŠport21.1.2023

V dnešnom prípravnom stretnutí futbalisti MFK Ružomberok remizovali s účastníkom druhej najvyššej maďarskej súťaže Szombathelyi Haladás na jeho štadióne 2:2.

Úvodná „polka“ patrila domácemu mužstvu. Haladás v 14. min. išiel do vedenia a o tri minúty odskočil na 2:0. Ružomberčanom sa ešte do prestávky podarilo znížiť, keď v 32. min. skóroval Macejko. Vyrovnanie prišlo v 62. min. po vlastnom góle maďarského tímu.

Náš vstup do zápasu nebol vydarený, po dvoch individuálnych chybách sme prehrávali 0:2. Súper v prvom polčase predvádzal technický, kombinačný futbal, s čím chalani mali trochu problémy. Po zmene strán sme dobre zareagovali. Boli sme lepším mužstvo, ktoré v závere mohlo výsledok strhnúť na svoju stranu. Mám na mysli šance Halabrína, Gereca a Kelemena. Po vyrovnaní na chlapcoch bolo vidno, že chcú vyhrať. Lenže v koncovke sme sa nepresadili,“ hodnotil tretí prípravný duel kouč fortunaligistu spod Čebraťa Peter Struhár.

Dnes sa ružomberská výprava vracia z päťdňového kempu v Gyirmóte domov. „Náš pobyt v Maďarsku jednoznačne splnil svoj cieľ. Boli sme spokojní s podmienkami, ktoré sme tam našli, všetko sme mali na jednom mieste. Každý tréning sa uskutočnil na prírodnej tráve. Prvé dni teplota dosahovala osem-deväť stupňov, potom sa trochu ochladilo, no na terény to nemalo vplyv. Jeden deň nám aj zapršalo, avšak tréningová plocha bola v dobrom stave. Vieme, že doma padal sneh i primrzlo. V Gyirmóte sme snehovú vločku ani nevideli,“ zhrnul stručne svoje pocity z ďalšej fázy prípravy P. Struhár.

Szombathelyi Haladás – MFK Ružomberok 2:2 (2:1)

Góly: 14. Nyíri, 17. Csernik - 32. Macejko, 62. vlastný (Simut).

MFK: Ťapaj (46. Frühwald) – Fabiš (70. Matej), J. Maslo (46. Malý), Mrva, Selecký (46. Madleňák) – Zsigmund (70. Halabrín) – Šefčík (46. Úradník), Švehla (46. Gerec), Luterán, Macejko (80. Marek) – Kelemen (70. T. Bobček).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia