V prvom polčase to búchalo ako z fľaše šampanského

V prvom polčase to búchalo ako z fľaše šampanského

Ján SvrčekŠport22.10.2023

Včera v Podbrezovej to bol už druhý zápas v aktuálnej sezóne, čo ružomberskí futbalisti úvodný polčas prehrali 0:4. Prvý takýto kolaps zažili v 4. kole v Trenčíne, kde napokon podľahli 1:4. So „železiarmi“ konečný výsledok bol ešte horší – 0:5. Naposledy prvoligista spod Čebraťa rovnaký knokaut (0:5) schytal 26. septembra 2020 na Tehelnom poli s bratislavským Slovanom.

Postavenie v tabuľke, tiež doterajšie výsledky a výkony včera do role favorita pasovali Podbrezovú, ale asi nikto nečakal, že domáci takto zvalcujú tím, ktorý sa netají ambíciou byť po základnej časti Niké ligy v hornej šestke a ktorému za posledné tri roky na svojom štadióne nestrelili ani gól.

Domáci v úvodnej štyridsaťpäťminútovke explodovali, keď do karát im zahrali aj bizarné chyby súpera. V tejto časti stretnutia Ružomberok bol takmer neškodný. Po zmene strán tiež veľmi nenaháňal utekajúceho zajaca.

Veru, s takou vysokou prehrou nikto nerátal,“ vyhlásil ružomberský kouč Peter Tomko. „Určite sa chlapcov budem pýtať, prečo neplnili veci, ktoré sme mali pripravené. Ak by sa ich držali, súper by sa nedostával tak ľahko do šancí a ku gólom. My sme všetko riešili úplne naopak. Nie tak, ako sme sa celý týždeň hotovali. Okrem gólov, ostatné zápasové štatistiky neboli až tak veľmi odlišné, či držanie lopty, alebo pomer striel. Lenže futbal sa hrá na góly a tu bol obrovský rozdiel. Zvlášť zavážila vyššia domáca agresivita v oboch šestnástkach. Tiež je pravda, že máme dosť mladých hráčov, hlavne v obrane, ktorí sa v takýchto zápasoch stále učia, no bohužiaľ v Podbrezovej sme na to doplatili.“

Po studenej sprche v závere otváracieho dejstva (dve gólové ujmy medzi 42. a 45. min.), v ružomberskej kabíne sa sklamanie určite dalo krájať. „Nebolo to jednoduché, no snažili sme sa pred druhým polčasom chlapcov nejako namotivovať. Prišli striedania a nastali aj zmeny v rozostavení. Tiež sme chceli viac vychádzať zo zabezpečenej obrany. Mužstvo si vypracovalo nejaké príležitosti, no bez efektu. Podbrezová podobné šance včera premenila, no my nie. Konečný výsledok je odzrkadlením toho, ako naše mužstvo pôsobilo v oboch pokutových územiach,“ doložil Peter Tomko.

Foto: autor

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia