V RFL iba jedna bitka

V RFL iba jedna "bitka"

RedakciaŠport22.12.2019

V sobotu (21. decembra), keď bolo na programe 6. kolo Ružomberskej futsalovej ligy (RFL) v telocvični Základnej školy Klačno sa uskutočnil len jeden zápas medzi Rapidsom – FC CF (8:5).

Stretnutie Legendaris**- Los Colchoneros (8:3) si tímy predohrali pred týždňom a ostatné duely boli odložené. Viacerí hráči sa totiž v sobotu zúčastnili Pohára starostu obce Ludrová,“ vysvetlil pre náš portál jeden z členov exekutívy RFL Ján Rojček.

Favorizovaný Rapids, ktorý má vo svojom strede viaceré známe mená, to v súboji s húževnatým FC CF nemal ľahké a ešte v 41. min. bol „egálový“ stav 4:4. Až v následnej trojminútovke duel zlomil tromi expresnými gólmi.

Bol to ťažký zápas, FC CF sa ukázal ako skúsený tím a naozaj hral výborne. Dlho nás poriadne trápil, prvý polčas mal určite viac šancí ako my. Musím priznať, do prestávky by si bol zaslúžil ísť do vedenia,“ rozprával Peter Mahút, autor troch presných zásahov víťazného celku. Rapids si vylepšil náladu po minulej nečakanej prehre s FK Nebuď blázon (5:7). „Niekedy takáto facka môže byť aj prospešná, hlavne, keď si človek myslí, že už sa nič nemôže stať. Chýba nám trošku zohratosť. Stretneme sa akurát v sobotu, no sú tímy, ktoré aj trikrát do týždňa zájdu do haly. Navyše prvý rok sme v takomto zložení, preto musíme sa trochu zladiť,“ pripojil Mahút, momentálne hráč štvrtoligovej Závažnej Poruby, ktorý pod Čebraťom strávil celú futbalovú mladosť.

Hoci FC CF si do tabuľky pripísal tretiu prehru, jeho hráči mohli opúšťať palubovku so vztýčenými hlavami. „Kto nevidel, ani neuverí, že sme s takýmto ´mančaftom´ prehrali len o tri góly,“ rozhovoril sa autor dvoch gólov FC CF Ľubomír Kubáň. „Bol to kvalitný, zaujímavý, aj maximálne slušný a korektný zápas. S minimom faulov, bez vylúčení. Umne sme postavili taktiku, s tromi mužmi v obrane a s jedným v útoku. Je to skvelý výsledok proti partii vynikajúcich futbalistov, ja som veľmi spokojný. Chýbal nám Miroslav Božok, no v januári by sa mal zase vrátiť do mužstva. To prešlo trošku očitou, keď s dvomi chalanmi sme sa rozlúčili,“ uzavrel Kubáň.

6. kolo: Rapids - FC CF 8:5 (2:2), Mahút 3, T. Gejdoš 2, Penjak, Furťo, Lazík – L. Drdák a Kubáň po 2, Balažec.

Poradie: 1. Legendaris** (6 zápasov) 18 b., 2. Golden Boys (5) 12, 3. Rapids (6) 9, 4. Fifthy klan (5) 7, 5. Los Colchoneros (6) 7, 6. Ako chcete (4) 6, 7. FC CF (5) 6, 8. Remix (5) 6, SSC Sokolovňa (4) 3, 10. FK Nebuď blázon (4) 3, 11. Havkáči (4) 0.

Siedme kolo RFL s hrá 4. januára 2020.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia