V RFL prvé víťazstvá FK Nebuď blázon a Sokolovne

V RFL prvé víťazstvá FK Nebuď blázon a Sokolovne

RedakciaŠport16.12.2019

V sobotu v telocvični Základnej školy Klačno boli v Ružomberskej futsalovej lige (RFL) na programe zápasy piateho a jedna predohrávka šiesteho kola medzi Legendaris** a Los Colchoneros.

Rozbehnutému Rapidsu krídelká pristrihli chlapci z FK Nebuď blázon (7:5), ktorí sa tešili z premiérového víťazstva v aktuálnej sezóne. „Podľa mňa nešlo o prekvapenie,“ vyhlásil štvorgólový Richard Šimo z tímu „bláznov“, ktorí vlani štartovali pod hlavičkou Ružomberok v pohybe. „Máme dobré mužstvo, lenže doteraz vždy dakto chýbal. Víťazstvo je zaslúžené, vypracovali sme si viac šancí, keď súpera podržal brankár Peter Cigaňák. Aj predchádzajúcu sezónu sme začali prehrami, ale potom to už išlo. Našim plánom je už všetko až do konca vyhrať.“

Za Rapids si tretí štart v rade pripísal momentálne hrajúci kouč treťoligovej Liptovskej Štiavnice a bývalý prvoligový futbalista Peter Hoferica. „Súper vybehol zdravo nabudený. Musím uznať, hral dobre, aj trošku tvrdšie, išiel do tela. Bolo to o prvom góle, potom Rapids sa trochu zatvoril,“ rozprával Hoferica, ktorý tiež prezradil ako sa ocitol vo futsalovej partii. „Oslovil ma Tomáš Gejdoš, bývalý spoluhráč zo Štiavnice. Ostatných chalanov som spoznal až pred mojim prvým zápasom. Je to celkom príjemné spestrenie zimy, človek má aspoň pohyb.“

Rapids pred pár dňami získal aj ďalšieho zaujímavého futbalistu Lukáša Janiča. „Momentálne sa už plne venujem svojej profesii, som vojak z povolania a iba amatérsky hrávam za Oravské Veselé. Do haly ma zlanárili chalani, s ktorými si chodím na ´zimák´ zahrať hokej, Marko Masaryk a spol. Som plný očakávania, dúfam, že sa dobre zapíšem, aby ma nominovali aj na ďalší zápas,“ prehodil v sobotu ešte pred vstupom do telocvične dobre naladený 32 – ročný Janič, ktorý hrával aj najvyššiu slovenskú súťaž, z toho 23 štartov má v ružomberskom drese a sproboval tiež zahraničné angažmány.

Konečne víťazný pokrik zaznel i v kolektíve Sokolovni, tá vyfackala revúcky Remix 9:0. „Veru, už bolo na čase uspieť. Pred zápasom sme si povedali, že nič iné ako víťazstvo neprichádza do úvahy. Bol to zodpovedný výkon, každý jeden z nás stretnutie odmakal. Darili sa kombinácie, dobre sme hrali tiež vzadu, veľkú zásluhu na nule má tiež brankár Lukáš Kováčik, ktorý párkrát mužstvo podržal. V uplynulých kolách sme si nevedeli poriadne prihrať, viazla koncovka a góly nepadali ani z čistých šancí. Teraz to bolo úplne iné, hrali sme s ľahkosťou,“ dal sa počuť z vicemajstrovskej Sokolovne Branislav Ružička, inak tréner futbalistov Likavky.

5. kolo: Legendaris** - Havkáči 15:5 (7:3), P. Slovák 5, Milan 3, Smieška, Kvasničák a Krivoš po 2, Eliáš – B. Hrbček 3, Pašovič, Banáš, FK Nebuď blázon - Rapids 7:5 (4:2), Šimo 4, Volf, Baďo, Maťokár – T. Gejdoš a Mahút po 2, Cigaňák, Golden Boys – Fifthy klan 9:7 (4:2), Filek 4, Machaj 2, Hrdina, Matej, Cagalinec – Kučera 3, Fides 2, Kmeť, Uram, Los Colchoneros – Ako chcete 3:7 (1:3), Poliak, Chamaj, Glemba – S. Lacko, Dauda a D. Lacko po 2, Pažítka, Remix – SSC Sokolovňa 0:9 (0:6), Drdák, Kučera a P. Kajan po 2, Jurika, Múdry, Ružička.

Predohrávka 6. kola: Legendaris** - Los Colchoneros 8:3 (4:2), P. Slovák a Macík po 2, Smieška, Krivoš, Bobek, Milan – Poliak, Črep, Sumega.

Poradie: 1. Legendaris** (6 zápasov) 18 b., 2. Golden Boys (5) 12, 3. Rapids (5) 9, 4. Fifthy klan (5) 7, 5. Los Colchoneros (6) 7, 6. Ako chcete (4) 6, 7. FC CF (4) 6, 8. Remix (5) 6, SSC Sokolovňa (4) 3, 10. FK Nebuď blázon (4) 3, 11. Havkáči (4) 0.

© 2023 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia