V Ružomberku sa konali majstrovstvá Európy mladej zmeny v zrýchlenom šachu

V Ružomberku sa konali majstrovstvá Európy mladej zmeny v zrýchlenom šachu

RedakciaŠport24.6.2019

V sobotu a v nedeľu (22. a 23. júna) ružomberský Chessfest, ktorý sa koná pri príležitosti stého výročia organizovaného šachu v meste, absolvoval svoju druhú časť.

Prvý víkendový deň sa vo Veľkej dvorane Kultúrneho domu A. Hlinku konali mládežnícke majstrovstvá Európy v blitz šachu a na druhý deň mlaď o kontinentálne tituly bojovala v rapid šachu. V sobotu za šachovnicami sme videli 98 chlapcov a dievčat a v nedeľu 161, keď zastúpenie malo osem štátov – Česko, Poľsko, Maďarsko, Ukrajina, Rusko, Nemecko, Luxembursko a Slovensko. Poriadajúca krajina získala štyri tituly – v blitz šachu Lucia Kapičáková (do 12 rokov), v rapid šachu Hana Horváthová (do 8 rokov), Mária Kovaříková (do 12 rokov) a Lucia Ševčíková (do 14 rokov).

Keďže maximálne spokojní odchádzali účastníci, tak aj naše pocity sú len príjemné. Bol to vydarený víkend, všetko skvele klapalo. Čo sa týka účasti, bola na úrovni minulých rokov. U nás sa tieto šampionáty konali prvýkrát,“ konštatoval riaditeľ Šachového festivalu a predseda ružomberského klubu Marek Zelnický.

Chessfest 2019 už má za sebou päť podujatí. „Zatiaľ máme vyše 800 účastníkov, čo je krásne číslo, až nad naše očakávanie,“ zdôraznil očividne spokojný Zelnický.

Poslednú časť bohatého festivalu za 64 políčkami otvoria vo štvrtok (27. júna) 19. majstrovstvá sveta IPCA, telesne hendikepovaných šachistov.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia