V Ružomberku vážny turnaj pod vysokou sieťou aj s domácim želiezkom

V Ružomberku vážny turnaj pod vysokou sieťou aj s domácim "želiezkom"

RedakciaŠport5.5.2022

Od zajtra do nedele (6. - 8. mája) bude v Športovej hale T 18 na Plavisku prebiehať semifinálový turnaj majstrovstiev Slovenska vo volejbale juniorov za účasti šiestich družstiev – VKM Stará Ľubovňa, MIRAD UNIPO Prešov, VK Spartak UJS Komárno, VK OSMOS Prievidza, VO 1970 MŠK Púchov a domáceho VK One Ružomberok. Hrá sa systémom každý s každým.

V I. lige, v skupine Stred sme skončili na postupovom mieste, čím si chlapci zabezpečili účasť na tomto turnaji. Už to považujem za bombu. Veď v prvej lige sme odohrali len prvú sezónu, keďže dva predchádzajúce ročníky kvôli pandémii boli zrušené. Máme pomerne neskúsený tím, v porovnaní s klubmi, ktoré v tejto súťaži pôsobia štyri-päť rokov. Ideme sa však pobiť o ´Slovensko´. Myslím si, že nie sme bez šancí, pričom za najväčších súperov považujem tímy z východu. Určite aj tretia priečka by bola pekným úspechom. Veď by znamenala celkove 9. miesta v republike,“ povedal pre náš portál tréner VK One Ružomberok Radovan Kalina, ktorý vo svojom tíme bude mať aj slovenského reprezentanta do 18 rokov Filipa Makónyioho.

Finálový turnaj M SR, kde bude štartovať šesť celkov, je na programe ďalší víkend. Z ružomberskej „té osemnástky“ si štart vybojujú prvé dve družstvá.

Program turnaja: 6. mája (piatok): o 15. hod.: Stará Ľubovňa – Prešov, o 17. hod.: Komárno – Prievidza, o 19. hod.: Ružomberok – Púchov, 7. mája (sobota): o 9. hod.: Stará Ľubovňa – Komárno, o 11. hod.: Prievidza – Ružomberok, o 13. hod.: Prešov – Púchov, o 15. hod.: Ružomberok – Stará Ľubovňa, o 17. hod.: Komárno – Prešov, o 19. hod.: Púchov – Prievidza, 8. mája (nedeľa): o 9. hod.: Komárno – Ružomberok, o 11. hod.: Stará Ľubovňa – Púchov, o 13. hod.: Prešov – Prievidza, o 15. ho.: Púchov – Komárno, o 17. hod.: Ružomberok – Prešov, o 19. hod.: Prievidza – Stará Ľubovňa.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia