V ružomberskej herni dunela celuloidová loptička

V ružomberskej herni dunela "celuloidová" loptička

RedakciaŠport2.9.2019

Pätnásť stojacich hráčov a rovnaký počet vozičkárov, tak vyzerala „štartovka“ šiesteho a zároveň posledného kola stolnotenisovej ligy telesne hendikepovaných hráčov. Do herne ŠKST Ružomberok na Žilinskej ceste v sobotu (31. augusta) zavítala kompletná slovenská špička, vrátane reprezentantov ovenčených medailami z majstrovstiev Európy, sveta i paralympijských hier.

Medzi stojacimi hráčmi záverečný turnaj ovládol člen poriadajúceho ŠKST TPŠ Ružomberok Richard Csejtey, ktorému patril aj celkový primát. „Hoci som už kde-čo dokázal na významných medzinárodných podujatiach, ale veľmi si vážim aj domácu ligovú súťaž. Ako pravý športovec aj v nej chcem každý zápas vyhrať. Keď človek doma, a nie v hocijakej konkurencii, obháji svoj status, ľahšie sa mu cestuje von na vrcholy sezóny,“ vravel 40 – ročný Csejtey, štvornásobný majster sveta, tiež európsky šampión a držiteľ siedmich „kovov“ z paralympiád, ktorý medzi zdravými stolnými tenistami prvú ligu hráva za Galantu.

V kategórii vozičkárov prvenstvo patrilo Čechovi so slovenským občianstvom Borisovi Trávničkovi (ŠK Žarnovica), ktorý vlani v kategórii TT 4 získal bronzovú medailu na majstrovstvách sveta v slovinskom Celje. Druhý skončil legendárny Ján Riapoš. Šiestu priečku (a aj v celkovom hodnotení) v mužskej spoločnosti si vybojovala jediná žena, Ružomberčanka Alena Kánová, držiteľka štyroch medailí z paralympijských hier. „Som veľmi rada, že na Slovensku máme takúto súťaž, ktorú nám aj viaceré väčšie krajiny môžu závidieť. Je to veľmi dobrá príležitosť vyskúšať si, čo momentálne máte natrénované, navyše v silnej konkurencii, s výbornými mužmi. Pre nových hráčov azda lepší projekt ani nemôže byť,“ povedala nám k formátu, ktorý v roku 1995 odštartoval súčasný šéf Slovenského paralympijského výboru Ján Riapoš, obdivuhodná ružomberská vozičkárka a už aj mama dvoch ratolestí.

Pre reprezentantov ružomberská (v posledných už viac než dvadsiatich rokoch pravidelná „stretávka“) bola poslednou próbou pred tohtoročným kontinentálnym šampionátom vo švédskom Helsingborgu, ktorý sa začne 14. septembra. Z poriadajúceho klubu na „Európu“ vycestujú Miroslav Csejtey, Miroslav Jambor a Alena Kánová.

Výsledky 6. kola – stojaci: 1. Csejtey, 2. Jambor (obaja ŠKST TPŠ Ružomberok), 3. Križiak (ŠK Žarnovica), celkové poradie: 1. Csejtey, 2. Jambor, 3. Križiak, vozičkári: 1. Trávniček (Žarnovica), 2. Riapoš (Kúpele Piešťany), 3. Meszáros (Žarnovica), 6. Kánová (Ružomberok), celkové poradie: 1. Mihálik (Žarnovica), 2. Trávniček, 3. Meszáros, 6. Kánová.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia