V Šamoríne by sa mala konať dekorácia bronzovými medailami

V Šamoríne by sa mala konať dekorácia bronzovými medailami

Ján SvrčekŠport23.4.2024

Verím, že zajtra ukončíme sériu o 3. miesto a tým opäť potvrdíme ´papierové´ predpoklady,“ vyhlásil pred druhým zápasom play – off o bronzové medaily ŠBK Šamorín – MBK Ružomberok tréner liptovského kolektívu Juraj Suja.

V sobotu Ruža urobila prvý krok k pódiovému umiestneniu, keď svojho súpera zdolala 84:44, po jasnej prvopolčasovej dominancii – 48:16. „Spokojný budem, ak dievčatá dobre zahrajú a aj výsledkovo zápas zvládnu,“ pripojil Suja, ktorý s najväčšou pravdepodobnosťou túto minisériu (hrá sa len na dve víťazstvá) s MBK zavŕši doma, teda v mieste svojho trvalého bydliska. Podobne ako v Koniarni, asi ružomberské družstvo nastúpi bez svojej kapitánky Alexandry Buknovej, ktorú stále trápia slabiny.

Zápas v Šamoríne má úvodný rozskok o 18:00 hod.

Zajtra (24. apríla) sú na programe tiež druhé stretnutia v ďalších troch dvojičkách o konečné poradie - o titul: Slávia Banská Bystrica – Piešťanské Čajky (stav série: 0:1), o 5. miesto: Young Angels Košice – CBK Košice 1:0) a o 7. miesto : BK AS Trenčín – BK ŠK UM Banská Bystrica (0:1).

Akurát finále sa hrá na tri víťazné stretnutia. V prvom zápase obhajkyne titulu Piešťany o tridsať bodov (84:54) zvalcovali „pumy“ spod Urpína.

Foto: facebook MBK Ružomberok

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia