V siedmej lige (zatiaľ) má najlepšiu mušku L. Lazík

V siedmej lige (zatiaľ) má najlepšiu "mušku" L. Lazík

Ján SvrčekŠport30.1.2024

Tabuľku strelcov najvyššej liptovskej futbalovej súťaže po dvanástich jesenných kolách vedie Lukáš Lazík z OŠK Ludrová s dvanástimi presnými "trefami".

"Začiatok sezóny som nemal dáko vydarený, ale postupne som sa rozbehol. Päť gólov mi padlo v posledných dvoch kolách," rozhovoril sa 32 - ročný útočník, ktorý od chlapca hrával za TJ Máj Černová, no od roku 2011, keď najprv išlo len o hosťovanie, je na ludrovskej futbalovej adrese.

V uplynulej sezóne v siedmej ligy tento Ružomberčan skóroval dvadsaťkrát a v tabuľke kanonierov mu celkove patrila štvrtá priečka. Dve sezóny predtým bol Lazík zhodne na dvanástich nástreloch. "Áno", ešte nikdy som neviedol, ani po polovice futbalového roka strelecký pelotón. Pa lanskej jeseni som mal desať gólov," vravel ďalej ludrovský zakončovateľ.

Do útoku sa Lukáš svojho času presunul od vlastnej brány. "Je pravda, že vzadu som nestíhal. Veď počas štúdia na vysokej škole som bol stále len preč. A potom prišlo zamestnanie v Čechách. Už ôsmy rok pracujem v Mladej Boleslavi, hoci v poslednom čase čoraz častejšie z domu. Takže veľa som toho nemohol nenatrénovať. To bol aj dôvod môjho odchodu z Černovej, kde ma prestali stavať, do Ludrovej. Vtedy som už zvažoval aj úplne s futbalom skončiť."

Hráč skončil Leteckú fakultu Technickej univerzity v Košiciach. Avšak nelieta. "Vyštudoval som konštruktéra, ale robím s autami, ako aerodynamik," dozvedeli sme sa tiež od inžiniera Lazíka.

V Ludrovej sa už pomerne skúsenému a zrelému futbalistovi páči. "Isto tvoríme jeden z najlepších kolektívov v súťaži. Všetci hráme so srdiečkom. U nás žiadne financie nie sú. Takže ani navzájom si nemáme, čo závidieť. Určite na jar chceme zabojovať o prvé miesto. Ak dôjde k zlepšeniu v stretnutiach na vlastnom ihrisku, môže to vyjsť. Veď na vedúcu priečku však strácame len dva body. Konkurencia hore je však veľká. Navyše idú správy, že prvá Černová sa posilňuje. Vlani nás od prvenstva delilo asi pätnásť, no možno aj menej sekúnd. V poslednom kole sme v úplnom závere od Palúdzky inkasovali vyrovnávajúci gól. Bolo to šokujúce, už nikto nerátal, že sa výsledok 1:0 v náš prospech zmení," dodal Lukáš Lazík.

Foto: autor, facebook

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia