V Slovenskom pohári: Bešeňová - Senica 1:5

V Slovenskom pohári: Bešeňová - Senica 1:5

RedakciaŠport2.11.2021

V 4. kole Slovnaft Cupu futbalisti OŠK Bešeňová podľahli FK Senica 1:5. Stretnutie sa podľa vyžrebovania malo hrať na ihrisku mužstva z nižšej súťaže, lenže okres Ružomberok je od včera podľa COVID automatu v čiernej farbe, preto museli Bešeňovci hľadať náhradné riešenie a svoj azyl našli na štadióne Tatrana Liptovský Mikuláš.

Do 36. min. na tabuli svietil bezgólový stav, potom už fortunaligista zúročil svoju prevahu a Konžan Sukisa, ktorý sa sám ocitol pred bešeňovským brankárom Sabakom, otvoril skóre. Po zmene strán Záhoráci v rozpätí štyroch minút pridali dva expresné nástrely a bolo vymaľované. Hoci v 58. min. ešte znížil Mário Almaský, po prihrávke Zošáka. V ďalšom priebehu hostia svoje víťazstvo zvýraznili.

Napriek prehre štvrtoligista zanechal na Tatrane sympatický dojem. „Mám len pozitívne pocity, zápas splnil svoj účel. Chlapcom som povedal, aby si schuti zahrali, veď to bola svojim spôsobom aj odmena za ich celoročnú prácu a postup do štvrtej ligy. I touto cesto sa chcem celému mužstvu poďakovať,“ rozhovoril sa hrajúci tréner Bešeňovej Jozef Kapláň. „Na ihrisku to vyzeralo tak, ako sa dalo očakávať, keď hrá účastník štvrtej ligy proti prvoligistovi. Senica mala jednoznačnú prevaha. Do prvého inkasovaného gólu sme však vzdorovali. Ešte aj do prestávky to bolo fajn, mali sme nejaké možnosti, pološance. Škoda dvoch rýchlych gólov v druhom polčase. Bez zreteľa na stav sme sa snažili o útočný, otvorený futbal, aby si to chlapci užili. Nemali sme domáce prostredie, no zahrali sme si na peknom štadióne."

OŠK Bešeňová - FK Senica 1:5 (0:1)

Góly: 58. Mário Almaský - 36. Sukisa, 48. Jurdík, 51. Šumbera, 75. a 83. Repa. Rozhodoval: Ihring - 79 divákov

Bešeňová: Sabaka – P. Vierik, Praženica (79. Jacko), Baďo, Mário Almaský, E. Vierik (63. Hutník), Janiga (79. Maďarec), Zošák, Teličák (83. Baran), Sapara (63. Uram), Kapláň.

Senica: Chropovský - Gáč, Oršula (46. Vikri), Šumbera, Duda (62. Repa), Kučera (74. Pavlík), Svoboda (62. Šimčák), Jurdík, Halabrín, Twardek, Sukisa 62. I. Niarchos).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia