V Slovenskom pohári ďalej idú futbalisti Bešeňovej a Švošova

V Slovenskom pohári ďalej idú futbalisti Bešeňovej a Švošova

RedakciaŠport26.7.2020

V 1. kolo Slovnaft Cupu sa bešeňovskému účastníkovi V. ligy podaril husársky kúsok, keď zo súťaže „vylial“ treťoligové Rakytovce (4:2). Švošov, vďaka, pritlačeniu na pedál v druhom polčase, raboval v Strečne (3:0) a Likavka, ktorú po návrate čaká druhá sezóna v V. lige, nestačila na Dolný Kubín z vyššieho „poschodia“ (1:5).

Futbalisti Bešeňovej v 12. min. po priamom kope prehrávali 0:1. O tri minúty na to nový muž v domácom tíme, bývalý prvoligista Zošák po individuálnej akcii vyrovnal a po zmene strán vydarenou štandartkou dostal svoje mužstvo do vedenia. „Chlapci pred zápasom mali trochu malú dušičku, veď Rakytovce sú o dve súťaže vyššie. No chcel som od nich, aby boli favoritovi ťažkým súperom, čo sa aj stalo. Cez prestávku, za stavu 1:1, som v kabíne všetkým povedal, že takto stretnutie nemôže skončiť, veď penalty sme ani netrénovali. Napokon sa nám podarilo odskočiť na 4:1 a bolo rozhodnuté,“ nezakrýval maximálnu spokojnosť hrajúci kouč nádejne vystuženej partie od termálnych jazier Jozef Kapláň.

Likavka po úvodnom dejstve prehrávala 0:2, no v 53. min. Marek Pindura vykresal iskru nádeje na postup (1:2), lenže druhý „gólik“ domáci nepridali, naopak Dolný Kubín od 74. do 90. min. trikrát skóroval. „Väčšia kvalita bola na strane hostí, preto zaslúžene vyhrali. Ani Dolný Kubín sa však nevyhol hluchším fázam, len škoda, že sme ich nevyužili. Keď sme znížili na 1:2, mali sme nejaké pološance, no tretí inkasovaný gól už zápas zlomil. Vzhľadom na vývoj stretnutia je konečný výsledok pre nás príliš krutý. Herne to z našej strany bolo celkom slušné,“ hodnotil hrajúci, resp. chytajúci tréner futbalistov spod Likavy Adrián Drígeľ.

V súboji Strečna a Švošova si skrížili športové zbrane celky z rôznych skupín V. ligy. Kým do prestávky bolo všetko otvorené, v druhom dejstve domáci strácali dych a s pribúdajúcimi minútami ich plamienok nádeje na postup, prestal aj tlieť. „Prvý polčas sme sa trápili, no už v 2. min. nám rozhodca neuznal gól, čistý ako bič a všetko mohlo byť inak. Do prestávky ešte domáci bojovali, lenže v druhej polovici, hlavne po prestriedaní, už to bolo z našej strany fajn. Ak by som mal dakoho vyzdvihnúť, tak jednoznačne Samuela Lacka. Po našom vedúcom góle už súper odpadol a nebolo, čo riešiť,“ povedal pre náš portál švošovský tréner Alojz Babala.

VÝSLEDKY

OŠK Bešeňová (V. liga) – FC Rakytovce (III. liga) 4:2 (1:1)

Góly: 15. a 47. Zošák 2, 61. E. Vierik, 70. Kapláň – 12. Kohút, 78. Konder (z 11 m). Diváci: 300.

Bešeňová: Pažítka – A. Bartoš, T. Baďo, Jacko (85. Hric), Maďarec (64. P. Vierik), Mário Almaský, Janiga, Zošák, Teličák, Kapláň (85. Kaplánek).

OŠK Likavka (V. liga) – MFK Dolný Kubín (IV. liga) 1:5 (0:2)

Góly: 53. M. Pindura – 30., 74. a 90. Otruba 3, 11. a 86. Kolorédy 3. Diváci: 400.

Likavka: Drígel – Naď (63. Prekop), Hančík, Gallo, J. Lukáč, Kondra, Široň (72. Volf), Mar. Pindura, R. Šimo (78. M. Lupták), J. Pindura, Sališ.

FK Strečno (V. liga) – OŠK Švošov (V. liga) 0:3 (0:0)

Góly: 63. J. Roštek (z 11 m), 76. Vrlík, 80. Š. Žiara. Diváci: 200.

Švošov: Sliacky – Marcoň (56. Vrlík), M. Žiara, Dauda (56. T. Drdák), J. Roštek (72. M. Gerec), Š. Žiara, T. Lacko (80. Kubernát), S. Lacko, S. Roštek (71. D. Lacko).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia