V Slovenskom pohári derby pod hradom Likava

V Slovenskom pohári derby pod hradom Likava

RedakciaŠport28.7.2021

Z troch mužstiev Ružomberského okresu sa z predkola do 1. kola Slovnaft Cupu dostali dve – treťoligový Družstevník Liptovská Štiavnica (vyradil Oravskú Jasenicu) a účastník piatej ligy OŠK Likavka, ktorý po penaltovej dráme z národného pohára vylial Rosinu. Naopak Švošov si doma vylámal zuby na Diviakoch.

Za povšimnutie stojí, že v 1. kole dal „pavúk“ dokopy oba dolnoliptovské postupujúce celky, a tak 4. augusta (o 17. hod.) Likavka vyzve Liptovskú Štiavnicu.

Aspoň to máme blízko. Niečo takéto sa nám ešte nepošťastilo. Pre nás je to len fajn. Radšej si odskočíme do Likavky, akoby sme mali merať cestu do Rosiny,“ vyhlásil hrajúci štiavnický tréner Peter Hoferica a s úškľabkom dodal: „Na zápas môžeme ísť pokojne na bicykloch a ušetríme.“ Aj v Likavke žreb berú. „Na Liptovskú Štiavnicu sa všetci tešíme, no asi najviac ja a Michal Gallo, keďže sme v TJ Družstevník pôsobili. Miško tam nedávno hrával a ja som svojho času robil v tamojšom klube asistenta trénerom Štefanovi Mojskému i Viliamovi Hyravému. Samozrejme, všetci dobre vieme, že nás čaká ťažký súper, s viacerými rýchlymi chlapcami, ktorí vyšli z niekdajšej ružomberskej ´devätnástky´. Nepochybujem, že pôjde i o divácky ťahák,“ uviedol kouč Likavky Peter Dubovec.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia