V Slovenskom pohári: Devínska Nová Ves - Ružomberok 0:3

V Slovenskom pohári: Devínska Nová Ves - Ružomberok 0:3

RedakciaŠport19.10.2022

V 4. kole Slovnaft Cupu futbalisti MFK Ružomberok vyhrali v bratislavskej mestskej časti nad Devínskou Novou Vsou 3:0 a postúpili medzi šestnásť najlepších tímov.

Po pár sekundách mal tutovú príležitosť na otvorenie zápasového účtu ružomberský Macejko, ale zvnútra šestnástky minul súperov „obdĺžnik“. V 20. min. domáci gólman Jarab vyrazil Morongov strelecký pokus, ktorý smeroval do stredu bráyn. O sedem minút na to sa hlavou netrafil Regáli. Na prvý nástrel Ružomberčania čakali do 40. min., keď Macejko „rybičkou“, po Morongovom centri, rozvlnil sieť.

Po zmene strán najprv Regáli stroskotal na Jarabovi. V 68. min. Selecký zatočil rohový kop „do ohňa“ a Mojžiš hlavou upravil stav ma 0:2. V 75. min. po Seleckého náprahu zazvonila pravá žrď „svätyne“ Lokomotívy. V nadstavenom čase najprv T. Bobček trafil brvno a potom Lichý tečoval Úradníkov strelu – 0:3.

Peter Struhár, tréner Ružomberka: „Diváci videli pekné akcie, tiež veľa striel spoza pokutového územia. S našim výkonom som spokojný, mužstvo celý zápas malo pod kontrolou. Trochu ma však mrzí efektivita, s ktorou sa stále boríme. Príležitosť dostali viacerí mladí chlapci a som rád, že sa ich postupne darí zabudovávať do mužstva. Zároveň sa chcem poďakovať domácim funkcionárom za to, ako pripravili ihrisko, šatne i ďalšie veci.“

Lokomotíva Devínska Nová Ves – MFK Ružomberok 0:3 (0:1)

Góly: 40. Macejko, 68. Mojžiš, 90+. Lichý. Rozhodoval: Valenta – 600 divákov.

MFK: Frühwald – Morong, Malý, Mojžiš (75. Luka), Selecký – Lichý, Luterán – Regáli, Chrien (75. Rakyta), Macejko (81. (Úradník) – Kelemen (64. T. Bobček).

Ďalšie dnešné výsledky 4. kola: FC ŠTK 1914 Šamorín – MŠK Žilina 2:1, FK Brezno – MŠK Púchov 1:3, Slavoj Trebišov – AS Trenčín 0:4, TJ Jednota Bánová – OK Častkovce 2:1, 1. FC Tatran Prešov – FK Železiarne Podbrezová 1:0.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia