V Slovenskom pohári dva tímy preskočili prekážku a jeden končí

V Slovenskom pohári dva tímy preskočili prekážku a jeden končí

RedakciaŠport25.7.2021

V dnešných stretnutiach predkola futbalového Slovnaft Cupu sa predstavili tri mužstvá Ružomberského okresu. Z nich dve v národnom pohári pokračujú – Likavka, ktorá doma po penaltovom rozstrele „vyliala“ Rosinu a Liptovská Štiavnica, keď uspela v Oravskej Jasenici (3:1). Naopak smutno bolo vo Švošove, lebo domáci OŠK podľahol Diviakom 1:2.

Keďže pod hradom Likava gól nepadol, na rad prišli strely zo značky pokutového kopu, ktoré vyzneli 5:4 pre domácich. „Rozhodujúci gól zaznamenal Radoslav Hančík. Hostia nepremenili prvú penaltu, potom už oba tímy boli stopercentné,“ rozhovoril sa likavský kouč Peter Dubovec. „Áno, bol to poriadny nervák,“ pritakal ďalej. „Na vyložené príležitosti stretnutie bolo vyrovnané. Obom mužstvám haprovala finálna koncovka. Od 68. min. sme, po vylúčení hráča súpera, mali na ihrisku o jedného muža viac, no chalani sa až príliš na to spoliehali. Zabudli na bránenie a Rosina sa dostávala do nepríjemných prečíslení. Oživenie na ihrisko priniesli naši striedajci hráči,“ dopovedal Dubovec.

Treťoligová Liptovská Štiavnica uspela na ihrisku účastníka piatej ligy Oravskej Jasenice. „Postup nás teší, ale hra nebola ideálna. Vieme, na čom v najbližších dňoch musíme popracovať,“ povedal na úvod hrajúci štiavnický tréner Peter Hoferica. „Bol to náročný zápas, viedli sme 2:0 a viac – menej kontrolovali dianie na ihrisku. Domáci ale stále boli nebezpeční z rýchlych protiútokov. Keďže neprišiel náš upokojujúci tretí gól, stále sme tŕpli. Napokon súper kontaktným nástrelom sa vrátili do zápasu a potom nakopávanými loptami do našej šestnástky sa snažili o vyrovnanie. Sedem minút pred koncom sa nám podarilo odskočiť na 3:1 a až vtedy bol duel vybavený.“

Hoci Diviaky sa nachádzajú o jedno poschodie nad Švošovom, domáci účastník piatej ligy si na reprezentanta z mestskej časti Turčianskych Teplíc trúfal. „Mali sme fantastický úvod, už v 4. min. sa viedlo 1:0, v úvodnej štvrťhodinke sme boli o triedu lepší než súper. Lenže potom naše mužstvo prestalo hrať, hostia prevzali iniciatívu a vyrovnali. Po inkasovanom góle sme zbytočne znervózneli. Aj tak sme boli častejšie na lopte, lenže súper tečovanou, pre nás smoliarskou strelou, upravil na 1:2. Z tejto ujmy sme sa už neotriasli, pričom nepomohol ani náš záverečný tlak,“ zhodnotil stretnutie hrajúci švošovský kouč Tadeáš Lacko.

Výsledky: OŠK Švošov (V. liga) – Dynamo Diviaky (IV. liga) 1:2 (1:1), Žiara – Karas 2, OŠK Likavka (V. liga) – OŠK Rosina (IV. liga) 0:0, na penalty 5:4, Oravan Oravská Jasenica (V. liga) – TJ Družstevník Liptovská Štiavnica (III. liga) 1:3 (0:2), Ratičák – Porubän, Matula Ondrík.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia