V Slovenskom pohári futbalisti Ružomberka vyrazia do Lipian a do Bešeňovej zavíta Senica

V Slovenskom pohári futbalisti Ružomberka vyrazia do Lipian a do Bešeňovej zavíta Senica

RedakciaŠport7.10.2021

V Sieni slávy slovenského futbalu dnes boli vyžrebované dvojice 4. kola 53. ročníka Slovenského pohára – Slovnaft Cupu.

V národnej pohárovej súťaži bude ešte pokračovať 32 mužstiev. Posledného postupujúceho spoznáme 9. októbra, keď je na programe dohrávka ŠK Prameň Kováčová – Slovan Bratislava. V osudí boli aj mužstvá z nižších súťaží, ktorým pandemické opatrenia nedovolili v uplynulej sezóne súťaž dohrať - TJ Rovinka, FC Slovan Galanta, OFK Baník Lehota pod Vtáčnikom, ŠK Sásová, ŠK Belá, OŠK Bešeňová, TJD Príbelce, MŠK Slavoj Spišská Belá, Slávia TU Košice, 1. MFK Kežmarok, MŠK Spišské Podhradie, MŠK Tesla Stropkov a FC Rohožník.

Futbalisti MFK Ružomberok vyfasovali treťoligovú Odevu Lipany a vycestujú k súperovi, keďže výhodu domáceho prostredia v tejto fáze majú kluby z nižších súťaží. Štvrtoligová Bešeňová doma privíta prvoligovú Senicu. Slovnaft Cup sa (až do štvrťfinále) hrá na jeden zápas. Ak sa ten v riadnom hracom čase skončí remízou, nasleduje rozstrel zo značky pokutového kopu. Hracím dňom je 27. október 2021.

Peter Struhár, tréner MFK Ružomberok: „So žrebom sme spokojní, účastník tretej ligy v tejto časti je priateľný súper, navyše nie je to ďaleko, nemusíme cestovať niekde naprieč republikou. Viem, že Ružomberok mal Lipany v pohári aj pred rokom (vyhral 4:0, pozn. aut.) a od chlapcov som počul, že prostredie bolo dosť búrlivé. O súperovi sme sa dozvedeli počas tréningu, výsledky žrebu nám prišli zvestovať naši vedúci mužstva Matej Šavol a Peter Adamčiak. Od nich som tiež dostal informáciu, že v závere žrebovania už v koši s našimi potenciálnymi súpermi zostali len Lipany a Dolný Kubín. Určite zaujímavé by bolo aj oravsko – liptovské derby.“

Jozef Kapláň, hrajúci tréner OŠK Bešeňová: „Veľmi sme si želali, aby do Bešeňovej zavítal účastník Fortuna ligy. Nie je to síce Slovan, ani Trnava, no strašne sa tešíme aj na Senicu. Bude to sviatok v našej obci. Samozrejme, účastník najvyššej súťaže je jednoznačným favoritom, no my si v prvom rade chceme zápas užiť a takisto jeho atmosféru. Keďže vlani nám nebolo umožnené v súťaži pokračovať, rok sme na túto udalosť čakali. Senicu, ako kondičný tréner Ružomberka, som mal možnosť vidieť už na našom štadióne pod Čebraťom a teraz 23. októbra zavítame k nej. Budem si ju môcť dobre zmapovať.“

Žreb 4. kola Slovnaft Cupu

MFK Dolný Kubín - MŠK Žilina, ŠK Odeva Lipany - MFK Ružomberok, OFK Baník Lehota pod Vtáčnikom - FK Pohronie, ŠK Sásová - TJ Rovinka, KFC Komárno - MFK Zemplín Michalovce, Slávia TU Košice - ŠK Prameň Kováčová/Slovan Bratislava, FC Rohožník - FC Košice, ŠK Belá - MFK Vranov nad Topľou, TJD Príbelce - AS Trenčín, FC Slovan Galanta - FK Humenné, FK Železiarne Podbrezová - FC Spartak Trnava, MŠK Spišské Podhradie - FC ViOn Zlaté Moravce, OŠK Bešeňová - FK Senica, MŠK Tesla Stropkov - MŠK Púchov, MŠK Slavoj, Spišská Belá - FC ŠTK 1914 Šamorín, 1. MFK Kežmarok - MFK Skalica.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia