V Slovenskom pohári Hasprovci remizovali na Žitnom ostrove

V Slovenskom pohári "Hasprovci" remizovali na Žitnom ostrove

RedakciaŠport17.6.2020

V prvom semifinálovom zápase Slovnaft Cupu, v dunajskostredskej MOL Aréne, ktorý mal skvelú úroveň, samozrejme, len pred povolenou hŕstkou divákov, ružomberskí futbalisti remizovali s DAC – om 1:1, či je veľmi nádejný výsledok pred odvetným duelom.

Hostia začali aktívne a keď druhý raz (v 4. min.) potiahli rýchlu akciu po ľavej strane, ktorú založil Takáč a zbehol Mojžiš, vo veľkej šanci sa ocitol Almási, lenže jeho „pätičke“ chýbala razancia. O dve minúty na to, Ruža zaútočila zase po pravom kraji, ale Kostadinovovi vo výhodnej palebnej pozícii na hranici šestnástky nevyšiel pokus o technickú obaľovačku. Z ničoho nič však zahrmelo na opačnej strane, v 10. min. si maďarský legionár Schäffer dovolil veľký slalom v pokutovom území MFK a bolo 1:0. Vzápätí mohli Ružomberčania opäť pykať, keď po strele Ramireza ich ratovala pravá žrď. V 19. min. zaváhala obrana MFK a tak poriadne vetry jej urobil Ramirez a po následnej hlavičke Divkoviča ceste lopty do odkrytej brány zabránil Mrva. Po inkasovanom góle a ďalších pohrozeniach zo strany domácich, „Hasprovci“ na čas vyšli z priamočiareho módu, ktorý ich zdobil v úvode stretnutia. V 28. min. agilný Schäffer druhýkrát zobral všetko na seba, pripravil si výbornú streleckú parketu a parádna rana zazvonila na spojnici za Macíkom. V 44. min. ihrisko opustil zranený Kostadinov a nahradil ho Filinský.

V 51. min. Fábry zvnútra šestnástky hostí ľavačkou trafil bočnú sieť. V 54. min. Šimič vo svojom pokutovom území chladnokrvne „zostrelil“ šprintujúceho Mojžiša a medzinárodný arbiter Ivan Kružliak „zobral“ Ružomberku penaltu. V 62. min. Macík spod brvna vytláčal Blackmanov nebezpečný tečovaný nástrel. O dve minúty na to ružomberský brankár reflexívne vychytal Kalmára. Reprezentant Maďarska nepochodil proti Macíkovi ani v 70. min. V 82. min. sme videli krásnu akciu Liptákov, ktorú rozbehol Brenkus, Kmeť k zakončeniu oslovil Regáliho, no ten pálil nad. V závere chlapci spod Čebraťa išli za vyrovnaním a dočkali sa. V 84. min. Regáli trochu povyzvŕtal obranu DAC – u, ako na podnose pripravil „tutovku“ Brenkusovi a striedajúci hráč rozjasal lavičku MFK. O chvíľku na to mohla prísť domáca odpoveď, no lopta z hlavy Zuberu pristála na žrdi.

Ján Haspra, tréner Ružomberka: „Áno, s výsledkom som spokojný. Dunajská Streda hrala naozaj dobre. My sme mali výborný úvod a výborný záver. Dali sme aj krásny gól, takže hádam sa už naša strelecká impotencia zlomí. Táto remíza, mužstvu vytvorila sľubnú pozíciu pred odvetou. Je to však len mierna výhoda, o týždeň to bude veľmi ťažký zápas.“

FK DAC 1904 Dunajská Streda – MFK Ružomberok 1:1 (1:0)

Góly: 10. Schäffer – 84. Brenkus. Žlté karty: 7. Šimič, 73. Blackman, 75. Kalmár - 49. Múdry, 77. Regáli. Rozhodovali: I. Kružliak – T, Somoláni, Hancko.

DAC 1904: Jedlička – M. Vida, Šimič, D. Kružliak – Schäffer – Blackman, Fábry (79. Zuberu), Kalmár, Davis – Ramirez (79. Boateng), Divkovič (46. Bednár).

MFK: Macík – Čurma, J. Maslo, Mrva – Ďungel (72. M. Kmeť), Kostadinov (45. Filinský), Múdry (80. Madleňák), (80. Brenkus), Takáč, Mojžiš – Regáli, Almási (72. Gerec).

Odveta pod Čebraťom bude 24. júna o 18. hod.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia