V Slovenskom pohári hrá zajtra Ružomberok na Kysuciach

V Slovenskom pohári hrá zajtra Ružomberok na Kysuciach

RedakciaŠport14.9.2021

Momentálne piaty tím IV. ligy, skupiny sever MŠK Kysucké Nové Mesto zajtra v 3. kole Slovnaft Cupu privíta MFK Ružomberok. Stretnutie sa začína o 15:30 hod. Kysučania predtým vyradili FK Predmier (3:0) a ŠK Olympia Bobrov (3:1). Futbalisti spod Čebraťa do pohárovej edície vykročili v 2. kole víťazstvom v Oravskom Veselom (III. liga) 3:0.

Určite dáme priestor aj chalanom, ktorí v prvej lige menej hrávajú. Takisto potrebujem vidieť niektorých hráčov na iných postoch, než sú zvyknutí, teda sprobovať i nové varianty. Aj z toho pohľadu by to mal byť pre nás užitočný zápas,“ uviedol tréner fortunaligistu Peter Struhár.

Hoci pohárové „bitky“ bývajú niekedy nevyspytateľné, zajtra sa očakáva povinná víťazná jazda Ruže. „Mužstvá z nižších súťaží za priaznivého stavu stále cítia, že by dačo mohli uhrať, takže musíme si dať pozor. Je dôležité, aby chalani od začiatku nasadili dobré tempo a už do polčasu rozhodli o postupe,“ doplnil Struhár.

Ružomberskí futbalisti zajtra odštartujú sériu štyroch súťažných duelov v rozpätí jedenástich dní. V sobotu vo Fortuna lige privítajú Dunajskú Stredu, 22. septembra mužstvo čaká odložený zápas so Slovanom Bratislava a 25. septembra vycestujú do Žiliny.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia