V Slovenskom pohári: Liptovská Teplá - Ružomberok

V Slovenskom pohári: Liptovská Teplá - Ružomberok

RedakciaŠport23.8.2022

To ešte Liptovská Teplá nezažila! Zajtra o 17. hod. tamojší OŠK Renop v 2. kole Slovnaft Cupu nastúpi proti účastníkovi našej elitnej súťaže, navyše úradujúcemu vicemajstrovi MFK Ružomberok. Nehovoriac už o tom, že pôjde historické okresné derby.

Niečo takého sa nezopakuje azda ani za sto rokov, každý z nás sa na zajtrajší futbalový sviatok ohromne teší,“ vyhlásil tréner nováčika šiestej ligy, čiže lanského majstra Liptova Ján Kovalčík. „Jediné, z čoho máme obavy, to je počasie. Všetci sa modlite, aby nepršalo.“

Bolo to 18. júna 2022, keď Teplania oficiálne strihali pásku na novej tribúne a zároveň oslavovali primát v najvyššej liptovskej súťaži. Tým si „zabukovali“ nielen postup, no zároveň i historický štart v Slovenskom pohári. V jeho úvodnom kole vyradili Liptovskú Štiavnicu – 1:0. „Musím priznať, mali sme aj šťastie, že súper sa boril so značnými problémami, keď viac – menej len skladal hráčsky káder. Boli sme však nesmierne šťastní, že tento krok sa zvládol,“ pokračoval Kovalčík.

V súčasnom tíme OŠK je kopec chlapcov, ktorí s „koženou“ začínali pod Čebraťom. „Narátal by som ich sedem-osem, niektorí hrali aj II. ligu za ružomberské B mužstvo,“ podotkol kouč Teplanov.

Domáci očakávajú okolo 700-800 divákov. „Tribúnka je síce malá, ale okolo zábradlia si určite každý nájde svoje miesto. Vieme, že chystajú sa k nám ľudia z Ružomberka i okolitých dedín. Veď je to nevšedná udalosť. V našom areáli bude tiež všetko, čo si takáto udalosť vyžaduje – hovädzí i špeciálny držkový guláš, opekaná klobása a samozrejme samozrejme pivo. Len nech ´nebíčko´ drží s nami,“ dodal Ján Kovalčík.

Teplanom zatiaľ ide karta aj v šiestej lige. Po troch kolách sú na čele tabuľky s plným bodovým ziskom.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia