V Slovenskom pohári o postup medzi šestnásť najlepších

V Slovenskom pohári o postup medzi šestnásť najlepších

RedakciaŠport26.10.2021

Futbalisti MFK Ružomberok zajtra (27. októbra) v 4. kole Slovnaft Cupu o 16. hod. nastúpia proti Odeve Lipany, ktorej po jesennej časti v III. lige, v skupine východ, patrí tretia priečka. Podľa pôvodného vyžrebovania sa stretnutie malo hrať na ihrisku mužstva z nižšej súťaže, lenže okres Sabinov je podľa COVID automatu v čiernej farbe a tak došlo k dohode klubov na výmene domáceho prostredia.

Fortunaligista spod Čebraťa v Slovenskom pohári už vyradil dvoch treťoligistov ale zo stredu - v Oravskom Veselom vyhral 3:0 a v Kysuckom Novom Meste 6:0. Lipany doteraz preskočili FC Pivovar Šariš Veľký Šariš, Partizán Bardejov BŠK a FC Lokomotíva Košice.

Predovšetkým si želám, aby sme bez problémov postúpili, aby sa nikto nezranil a na druhý deň už zase mužstvo rozbehlo prípravu na sobotňajší ´majstrák´ proti Seredi. V zápase si chceme vyskúšať nejaké veci, vidieť chlapcov, ktorí v najvyššej súťaži dostávajú menej príležitostí. Sám som zvedavý, v akom svetle sa ukážu,“ rozhovoril sa tréner ružomberského mužstva Peter Struhár. „Súper bude maximálne motivovaný, takže určite bude hrýzť. Navyše si zahrá pod umelým osvetlením. Treba dať rýchly gól-dva, aby sme dianie na ihrisku upokojili. Netajím, som rád, že hráme doma a nemusíme nikde cestovať,“ dodal Struhár.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia