V Slovenskom pohári odvážne ťahy s mladíkmi v závere priniesli želateľný efekt

V Slovenskom pohári odvážne ťahy s mladíkmi v závere priniesli želateľný efekt

RedakciaŠport18.6.2020

Prvé semifinálové stretnutia Slovnaft Cupu v utorok otvoril duel, v ktorom Slovan Bratislava zdolal Zlaté Moravce 4:1, čím si výrazne pootvoril finálové vrátka. V stredu Dunajská Streda remizovala s Ružomberkom 1:1. V tejto dvojičke, je pred odvetou 24. júna pod Čebraťom všetko otvorené. Ruža nielenže na Žitnom ostrove dokázala uhrať cenný „egál“, no po prvej „bitke“ má vo svojich rukách aj malé eso, strelený gól na ihrisku súpera.

Liptáci proti DAC – vyleteli ako z veľkej knihy o priamočiarej ofenzíve, no rýchly úder súpera (v 10. min.) ich na nejaký čas vykoľajil. „Chlapci mali výborný vstup do zápasu. Keď som kolegovi Marekovi Saparovi vravel, ako parádne hráme, práve sme inkasovali gól. Bol to nepríjemný moment, ktorý s mužstvom zatriasol. Naopak Dunajská Streda dostala krídla, hrala naozaj veľmi dobre a mala aj ďalšie šance. Postupne sme sa vrátili do zápasu a záver úvodnej ´polky´ už bol vyrovnaný. Netajím, v druhom polčase sme čakali na svoju príležitosť. Chalani hrali umne, dávali si pozor vzadu a nezabúdali ani na brejkové situácie, ktoré im celkom slušne vychádzali. Napokon jedna nám v 85. min. aj priniesla obrovskú radosť. S dosiahnutým výsledkom som veľmi spokojný,“ analyzoval stretnutie s odstupom času ružomberský tréner Ján Haspra.

Lodivod MFK do prestávky urobil jedno striedanie, keď bol nútený stiahnuť zraneného Kostadinova a jeho miesto zaujal viac – menej debutant v „áčku“ Filinský. Po zmene strán v tíme hostí vybehli na trávnik ďalší štyria čerství hráči - Kmeť, Gerec, Brenkus a Madleňák. Hasprovi „okysličenie“ zostavy skvele vyšlo. „Päť možných striedaní nám prišlo vhod. Chalani, ktorí išli dole, už mali toho aj dosť. Svoje urobilo veľké teplo, či predchádzajúca dlhá zápasová pauza. Všetci si však vlastné minúty odmakali a vytvorili základ pred mladých behavých chlapcov, čo nastúpili v závere, aby vyrovnali,“ vysvetľoval Haspra.

Ružomberok mal síce na „placi“ niekoľkých hrdinov, od gólmana Macíka až po borcov v defenzíve, či v ofenzíve, no určite jednou z významných persón stretnutia bol Hasprov „žolík“ Adam Brenkus, ktorý, po Regáliho prihrávke, poslal loptu za Jedličkov chrbát. „Adam veľmi dobre vstúpil do zápasu, dokonale odkryl svoje technické prednosti. Odmenou mu bola šanca a gól,“ pochválil hráča šéf ružomberskej lavičky.

Výsledok z Dunajskej Stredy má nádych nádeje, ale treba zostať na zemi. „Postup do finále je stále otvorený. Je to pohár, ten má svoje zákonitosti, ešte sa môže stať čokoľvek. Nezakrývam, pred odvetou máme drobnú výhodu na našej strane – domáce prostredie a gól dosiahnutý vonku,“ pripojil Ján Haspra.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia