V Slovenskom pohári osemfinále ako hrom: Ružomberok - Slovan

V Slovenskom pohári osemfinále ako hrom: Ružomberok - Slovan

RedakciaŠport3.12.2021

V sídle Slovenského futbalového zväzu sme včera (2. decembra) spoznali dvojice 5. kola 53. ročníka Slovenského pohára. Futbalistom MFK Ružomberok veru žreb nebol veľmi žičlivý, skôr naopak. Mužstvo spod Čebraťa „vyfasovalo“ majstrovský Slovan Bratislava, ktorý ovládol Slovnaft Cup v predchádzajúcich dvoch sezónach. Pohárové osemfinále je naplánované na marec 2022, pričom výhodu domáceho prostredia získal ružomberský klub.

Ťažšieho súpera ste už nemohli dostať, čo vy na to? - oslovili sme trénera ružomberských futbalistov Petra Struhára.

„To, veru nie. Stretneme sa s najlepším slovenským mužstvom. Pôjde i o značný divácky magnet, lenže uvidíme, aké pravidlá v tomto smere budú na jar platiť. "

Mali ste pred žrebom nejaké, aspoň tajné želanie?

„Vôbec som pohárového súpera neriešil. Nechával som to čisto na žrebe. Boh nám nadelil Slovan a tak sa musíme s ním popasovať.“

Sledovali ste žrebovanie v priamom prenose?

„Nie, práve sme mali tréning. S informáciou prišiel vedúci mužstva Peter Adamčiak. Priznám sa v danej chvíli som zostal trochu zmrazený, taký kaliber človek nečakal. Neskôr som v žrebe začal hľadať pozitíva. Hráme doma a pôjde aj o divácky atraktívny duel. Navyše, ak sa chlapcom podarí zdolať túto prekážku, môže ich ďalšia cesta pohárovou súťažou ľahšia. Myslím si, že aj hráči to tak berú, že žreb nám súpera jednoducho pridelil a my ideme do toho.“

K úplnosti jesenného programu Slovnaft Cupu treba ešte dohrať dva duely 4. kola: Spišské Podhradie – Zlaté Moravce a Stropkov – Púchov.

Osemfinálové dvojice (hrá sa na jeden zápas): Šamorín – Skalica, Ružomberok – Slovan, Pohronie Žiar nad Hronom/Dolná Ždaňa – Vranov nad Topľou, FC Košice – Trnava, Trenčín – Humenné, Sásová – Senica, Spišské Podhradie/Zlaté Moravce – Stropkov/Púchov, Žilina – Komárno.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia