V Slovenskom pohári proti DAC - u pod Pustým hradom

V Slovenskom pohári proti DAC - u pod Pustým hradom

RedakciaŠport31.3.2021

Podľa pôvodného vyžrebovania sa osemfinálový zápas Slovnaft Cupu MFK Ružomberok – DAC 1904 Dunajská Streda mal uskutočniť na štadióne pod Čebraťom, no napokon dejiskom duelu bude 7. apríla Zvolen. So zreteľom na aktuálnu pandemickú situáciu a covid mapu Slovenský futbalov zväz (SFZ) „zobral“ mužstvám domáce vlastné „hrady“ a určil tri neutrálne hracie plochy – v Senci, v Topoľčanoch a vo Zvolene. Už pri žrebovaní však SFZ negarantoval, či kluby, ktoré získali domáce prostredie, nastúpia na svojom ihrisku, alebo sa zápasy odohrajú na iných určených miestach. Bola tam klauzula, že všetko sa bude odvíjať od aktuálnej epidemiologickej situácie.

Možno takýto verdikt je aj spravodlivý, keďže nikto nebude mať žiadnu výhodu. Viac – menej je to aj jedno, veď už dlhšie všetky zápasy sa hrajú bez divákov. V každom prípade DAC je favoritom, my akurát môžeme prekvapiť,“ komentoval zmenu kouč ružomberského mužstva Ján Haspra. „Ak sa však nemýlim bolo to vôbec prvýkrát, čo nám žreb prisúdil vlastný stánok. Za mojej éry sme ´pohár´ na ružomberskej tráve hrali iba raz, v uplynulej sezóne v semifinále proti Dunajskej Strede, no vtedy išlo o dva zápasy doma - vonka,“ doplnil Haspra.

Slovenský pohár až po štvrťfinále sa hrá na jedno víťazné stretnutie. V prípade nerozhodného výsledku sa zápas nepredlžuje, no hneď nasleduje rozstrel zo značky pokutového kopu.

Program osemfinále – Topoľčany: 6. apríla o 11. hod.: Trnava – Trenčín, o 16. hod.: Pohronie – Petržalka, 7. apríla o 16. hod.: Žilina – Podbrezová, Senec: 6. apríla o 16. hod.: Banská Bystrica – Komárno, o 16. hod.: Zlaté Moravce – Skalica, 7. apríla o 11. hod.: o 16. hod.: Slovan – Liptovský Mikuláš, Zvolen: 6. apríla o 16. hod.: Košice – Sereď, 7. apríla o 16. hod.: Ružomberok – Dunajská Streda.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia