V Slovenskom pohári Ruža u vedúceho tímu II. ligy

V Slovenskom pohári Ruža u vedúceho tímu II. ligy

RedakciaŠport9.10.2018

V 4. kole Slovnaft Cupu v stredu (19. októbra) futbalistov MFK Ružomberok čaká vo svojom „hrade“ líder druhej najvyššej súťaže MFK Skalica. Zápas má výkop o 18:00 hod.

Očakávam veľmi náročné stretnutie, pohárové duely sú vždy ťažké a nie je v nich núdza na prekvapenia. Či už na Slovensku, v Čechách, ale tiež inde, trebárs v Anglicku. Súpera som videl v nedeľu v ´majstráku´ proti Liptovskému Mikulášu, ktorý vyhral 2:1 a ukázal svoju kvalitu. Ak Skalica bude takto aj ďalej hrať, pasujem ju za nového účastníka Fortuna ligy,“ konštatoval pred tretím vystúpením svojho mužstva v aktuálnej edícii Slovenského pohára kouč mužstva spod Čebraťa David Holoubek.

V súťažnom ročníku 2016/2017 sa Záhoráci prekliesnili až do finále národnej pohárovej súťaže, keď boli katom troch prvoligistov, postupne Podbrezovej, Myjavy a Žiliny. Vo finále podľahli Slovanu 0:3. V uplynulej sezóne Skalicu v osemfinále z pohára „vylial“ práve liptovský tím. O jeho postupe rozhodol jediný gól, ktorý strelil bol Qose. „Bol to vyrovnaný zápas, otvorený až do konca. Ťažkú úlohu sme však zvládli,“ vybavil si posledné vzájomné stretnutie ružomberský ľavý krídelník Peter Gál-Andrezly, ktorý netajil, že v tomto kole by si vedel predstaviť aj ľahšieho protivníka. „Viacerí prvoligisti dostali tímy z nižších súťaží, no žreb je žreb a k nám bol tvrdší. Samozrejme, všetko urobíme pre postup do ďalšieho kola. Keď som sa dozvedel, že vycestujeme do Skalice, hneď sa mi vybavilo meno Martina Nagya, ktorý dlho hrával v Ružomberku.“

Tréner MFK Holoubek nebude mať na Záhorí k dispozícii akurát zraneného obrancu Čurmu.

Ružomberok v Slovnaft Cupe zatiaľ vyradil Stropkov (3:1) a Gerlachov (6:2), keď oba zápasy odohral u súpera. Skalica najprv vyhrala v Pezinku 5:1 a potom v Rusovciach 2:1.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia