V Slovenskom pohári Ružomberok vyhral v Makove, Švošov podľahol Humennému

V Slovenskom pohári Ružomberok vyhral v Makove, Švošov podľahol Humennému

RedakciaŠport14.9.2022

Dnes v 3. kole Slovnaft Cupu futbalisti MFK Ružomberok splnili rolu favorita, keď vyhrali u lídra štvrtej ligy Javorníka Makov 2:0. O svojom postupe, po bezgólovom polčase, rozhodli po obrátke gólmi Chriena a Kelemena. Účastník šiestej ligy OŠK Švošov odohral skvelú partiu s Humenným, no napriek tomu druholigistovi podľahol 0:2.

OŠK Švošov - Futbalový klub Humenné 0:2 (0:1)

Góly: 34. Diamé, 89. Streňo, 350 divákov.

Švošov: T. Holík - Marcoň, M. Žiara, Pavlík, Š. Žiara (90. R. Roštek), L. Drdák, Vajdel, Dauda (90. Považský), Vrlík, S. Roštek, Dudko.

Michal Poništ, tréner Švošova: „Bola to smoliarska prehra. Za stavu 0:1 chlapci mali dve gólové príležitosti, z ktorých jedna skončila na žrdi, keď Martin Dauda ušiel po krídle a obstrelil brankára. Veru, chýbalo pár centimetrov. Tu sa stretnutie lámalo. Nuž a v samotnom závere sme inkasovali nešťastný vlastný gól. Určite sa dalo súpera, ktorý hoci hrá o štyri súťaže vyššie, aj vyradiť. Herne však bolo na mužstve hostí vidno, že ide o profesionálov, ktorí sú denne na ihrisku. Bojovnosťou a srdiečkom sme sa im však vyrovnali. Chalani podali perfektný výkon, akurát chýbal tomu gólik. Prehra mrzí. Skončil náš pohárový príbeh a teraz sa plne sústredíme na ligovú súťaž.“

ŠK Javorník Makov - MFK Ružomberok 0:2 (0:0)

Góly: 55. Chrien, 83. Kelemen, 500 divákov.

Ružomberok: Frühwald – J. Maslo, Mrva, Lichý (23. Zsigmund), Rakyta (67. Halabrín), Regáli (79. Macejko), Bobček (79. Kelemen), Tučný (67. Dopater), Fabiš, Selecký, Chrien.

Peter Struhár, tréner Ružomberka: „Musím priznať, že zápas bol veľmi ťažký. Súper sa lepšie vyrovnal s vlastným ihriskom a ťažkým terénom, ktorý nám robil dosť problémov zvlášť v prvom polčase. Na začiatku stretnutia sme si vytvorili nejaké šance, ale postupne sa v ofenzíve presadzovali aj domáci. Mali jednu veľmi dobrú šancu, ktorú Frühwald zneškodnil. V kabíne sme si čo – to povedali, hlavne, že treba našu hru viac zjednodušiť, takisto pridať na bojovnosti, lebo na takomto teréne sa nedal hrať futbal. Druhý polčas sme už dominovali. Po štandardnej situácii, ktorú veľmi pekne zakončil Chrien, mužstvo išlo do vedenia. V závere sme pridali ešte jeden gól. S druhým polčasom som bol spokojný. Domáci hrali s veľkým nasadením a s emóciou. Ťažko sa nám cez nich do prestávky presadzovalo.“

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia