V Slovenskom pohári Ružomberok vyhral v Oravskom Veselom 3:0

RedakciaŠport25.8.2021

Dnes v 2. kole futbalového Slovnaft Cupu sa predstavili dva tímy Ružomberského okresu. Fortunaligový Ružomberok bez najmenšieho zaváhania potvrdil rolu favorita na ihrisku účastníka III. ligy Tatrana Oravské Veselé – 3:0.

Likavka z V. ligy do 52. min. viedla nad treťoligovým Dolným Kubínom 2:1, lenže potom hostia už rázne naklonili zápasové misky na svoju stranu a vyhrali 5:2.

Peter Struhár, tréner Ružomberka: „Dobre sme vedeli, kam ideme a aký súper mužstvo čaká. Oravské Veselé sme si detailne zmapovali. Našim interným plánom bolo do 15. min. dať gól, čo sa aj podarilo. Za stavu 0:1 si domáci vypracovali jedinú šancu, ktorú vyriešil brankár Frühwald . Inak sme do prestávky celé dianie držali pevne vo svojich rukách. Snažili sme sa domácich dostávať pod tlak, aby buď odkopávali lopty, alebo sa nedostávali ani za polovicu ihriska. Zrodili sa aj ďalšie príležitosti, napríklad Boďa trafil brvno. Tesne pred prestávkou Madleňák po rohovom kope hlavou zvýšil na 2:1. Do druhej ´polky´ sa išlo s úlohou poistiť vedenie, čo sa podarilo. Pri presingu chlapci získali loptu a Múdry skóroval. Som rád, že aj chalani, ktorí v lige dostávajú menší priestor, tento zápas zvládli.“

Michal Kondra, kapitán Likavky: „Vyšli nám nejaké protiútoky a vďaka ním sme vyhrali prvý polčas. Možno súper nás v tejto časti stretnutia aj podcenil. V druhom polčase sa už ukázala kvalita Dolného Kubína. V rozpätí piatich minút sme trikrát inkasovali a potom hostia pridali piaty gól. Viaceré šance ešte nevyužili, niekedy nás ratoval brankár Adrián Drígeľ, no odkopávali sme aj z bránkovej čiary. Myslím si, že zápas proti favoritovi, pred peknou návštevou, sme odohrali so cťou a teraz sa už ideme plne sústrediť na ligovú súťaž.“

TJ Tatran Oravské Veselé - MFK Ružomberok 0:3 (0:2)

Góly: 5. Kochan (z 11 m), 45. Madleňák, 55. Múdry, 700 divákov.

Ružomberok: Frühwald - Mojžiš (79. Luka), Mrva, Kochan (62. Luterán), Madleňák, Tancík, Boďa (62. Regáli), Zsigmund, Múdry, Selecký (34. Kostadinov), Ďungel (62. Dopater).

OŠK Likavka - MFK Dolný Kubín 2:5 (2:1)

Góly: 15. Sališ, 34. M. Pindura - 18. Marek Bobček, 52. a 77. Kolorédy, 55. Otruba, 56. Karas, 420 divákov.

Likavka: A. Drígeľ - Chorváth, Lukáč, Gallo, Apolenár (60. Hančík), Kondra, Š. Drigeľ (63. Foťko), Sališ, M. Pindura, Volf, Krakovský (67. Brtko).