V Slovenskom pohári súboj dvoch tímov, čo oslavovali postup vyššie, vyznel pre Švošov

V Slovenskom pohári súboj dvoch tímov, čo oslavovali postup vyššie, vyznel pre Švošov

Ján SvrčekŠport31.7.2023

Včera v predkole Slovnaft Cupu futbalisti OŠK Švošov, ktorí v uplynulej sezóne postúpili do V. ligy, vyhrali na ihrisku nováčika šiestej ligy FC 34 Palúdzka 3:1.

Hostia po polčase viedli 2:0, avšak v 51. min. reprezentant mestskej časti Liptovského Mikuláša strelil kontaktný gól, a tak výsledok bol otvorený až do konca. Švošovská postupová definitíva padla až v 90. min., keď na 1:3 skóre upravil Matúš Gerec.

Domácich by som chcel pochváliť za celkovú organizáciu zápasu a za vytvorené podmienky. O slávnostný výkop sa postarali hokejový reprezentant Šimon Nemec a športová redaktorka RTVS Barbora Žiačiková. Tiež vyzdvihnúť treba veľmi peknú divácku návštevu. Bolo vidno, že v Palúdzke po postupe vládne eufória. Domáci tím, s viacerými mladými chlapcami, ktorí prišli z mikulášskeho dorastu, mňa veľmi pozitívne prekvapil,“ rozhovoril sa švošovský tréner Michal Poništ a prešiel k vlastnému kolektívu: „Zápas nám ukázal, že ešte máme čo zlepšovať. Atribúty, ktoré mužstvo zdobili predchádzajúcu úspešnú sezónu, ako bojovnosť, nasadenie, vôľa, určite nechýbali. Prešli sme ale trochu na iný herný systém. Chlapci sa ešte s ním zžívajú. Preto vyskytli sa i nejaké nedostatky. Hráči opäť ukázali veľké srdiečko, čo aj rozhodlo. Netajím, taký vážny odpor Palúdzky som ale nečakal.“

V stredu (2. júla) v 1. kole Slovenského pohára Švošov na domácom ihrisku má nastúpiť proti Oravskému Veselému. „Keďže ide iba o dvojdňovú pauzu medzi zápasmi, chceme sa dohodnúť na novom termíne. Uvidíme, či súper bude súhlasiť,“ doplnil M. Poništ.

V tomto pohárovom kole budú v akcii aj ďalšie tri tímy z Ružomberského okresu. V stredu (2. júla) o 17. hod. sa v derby Likavka stretne s Bešeňovou a v sobotu (5. júla), tiež o sedemnástej hodine, nastúpi Liptovská Teplá v Strečne.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia