V Slovenskom pohári žien prvoligista odišiel s náterom

V Slovenskom pohári žien prvoligista odišiel s "náterom"

RedakciaŠport24.9.2020

V 2. kole Slovenského pohára futbalistky MFK Ružomberok v Ľubochni zdolali družstva z vyššieho "poschodia", účastníka najvyššej súťaže FK Poprad 6:0.

Aj v prvom polčase sme boli lepším tímom, dievčatá si vypracovali pár šancí, lenže zbrklo ich pozahadzovali, preto zostali iba na jednom góle z 3. min. z pokutového kopu. Jedenástku kopali aj Popradčanky, lenže ponúknutú možnosť na vyrovnanie nevyužili. Na začiatku druhej polovice Tamara Jedináková veľmi pekným priamy kopom zvýšila na 2:0, od tej chvíli sa celé družstvo upokojilo a až do konca to bolo z našej strany super. Negatívom stretnutia bolo zranenie Natálie Konfálovej, ide o zlomenú kostičku na nohe,“ hodnotil tréner ružomberských „báb“ Ľubomír Žihlavník.

Súperky MFK v 3. kole „vyrieši“ žreb. V tejto súvislosti pripomeňme, že v lanskej sezóne ružomberský druholigista v národnej pohárovej súťaži „preskočil“ tri prekážky a v semifinále mal naraziť na Slovan Bratislava. Kvôli koronavírusu sa však Slovenský pohár nedohral.

Na druholigovej scéne ružomberský kolektív, ktorý naposledy „prevalcoval“ Považskú Bystricu 8:1, má na svojom konte tri víťazstvá a jednu remízu (v Košiciach s FC 0:0) pri impozantnom skóre 20:3. Práve s futbalistkami z východoslovenskej metropole je v skupine B na kóte desiatich bodov, pričom FC odohralo o zápas viac a už okúsilo i trpkosť prehry. „Pred začiatkom sezóny by som takýto zisk bral, ale aj teraz som s ním spokojný, no zároveň tvrdím, že stále máme rezervy a je priestor na zlepšovanie sa. Čo sa týka deľby bodov v Košiciach, musím priznať, že bola spravodlivá, hoci našim plánom bolo vyhrať,“ dodal Žihlavník. V sobotu Ružomberčanky hrajú v Beluši.

MFK Ružomberok – FK Poprad 6:0 (1:0)

Góly: Droppová 2 (1 z 11 m), Š. Lacková 2, Jedináková, vlastný (Kubusová).

Ružomberok: N. Lacková – Červeňová (73. Perašínová), Planietová, Konfálová, Adamčiaková, Hrúziková (77. Dančová), Malá, Jedináková, R. Žihlavníková (73. Bradiaková), Droppová, Š. Lacková (73. Švihoríková).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia