V Slovnaft Cupe pred vyše tisíckou divákov: Liptovská Teplá - Ružomberok 0:2

V Slovnaft Cupe pred vyše tisíckou divákov: Liptovská Teplá - Ružomberok 0:2

RedakciaŠport24.8.2022

Už asi nič viac sme si v Slovenskom pohári nemohli želať. Pri historickom prvom štarte obec postúpila do 2. kola a v ňom sa stretla s vicemajstrovským Ružomberkom. Na náš ´štadiónik´ prišlo dokonca viac divákov, ako máme obyvateľov. Všetkými desiatimi berieme i dosiahnutý výsledok,“ dal sa počuť bezprostredne po dnešnom dueli Slovnaft Cupu OŠK Renop Liptovská Teplá – MFK Ružomberok (0:2) očividne spokojný miestny starosta Milan Kašák.

Pred 1045 divákmi, pričom matrika obecného úradu eviduje 1030 občanov, fortunaligista, ktorý nastúpil s viacerými mladíkmi, keď príležitosti dostali aj dorastenci, splnil svoju rolu favorita. Napriek prehre, so vztýčenou hlavou ihrisko opúšťali tiež hráči účastníka šiestej ligy.

Takmer pol hodinu sa na „tabuli“ vynímal bezgólový stav. Potom udrel Dopater a v 40. min. pridal druhý gól MFK Tučný. Viackrát OŠK bravúrnymi zákrokmi podržal brankár Tomáš Lako. Asi najväčšiu príležitosť Liptovskej Teplej na skórovanie mal v 78. min. Matula, keď potiahol loptu po pravej strane a tesne minul priestor medzi žrďami.

Ján Kovalčík, tréner Liptovskej Teplej: „Z celého zápasu i z diváckej kulisy mám fantastické pocity. Rátal som, že dostaneme štyri-päť ´kúskov´, ale bolo to v pohode. V druhom polčase som bol milo prekvapený, že naši chlapci vládali a v niektorých fázach mali aj loptu na svojich kopačkách. Vyslali tiež dve nádejné strely. Prišlo ohromne veľa ľudí, chvalabohu aj počasie vydržalo. Teraz si dáme nejaké pivko a v nedeľu nás už čaká naša šiesta liga.“

Peter Struhár, tréner Ružomberka: „Chalanom musím pochváliť, že sa snažili o rýchlu hru, čim sme robili domácim problémy. V prvom polčase sa nám podarilo streliť dva góly. Stretnutie mohlo skončiť aj vyšším rozdielom. Spokojný som bol tiež z toho dôvodu, že priestor dostali naši mladí hráči, dorastenci. Tí ukázali svoj talent i prísľub do budúcna. Na takú malú dedinku je veľmi krásne, koľko ľudí prišlo, a to ešte pred zápasom pršalo.“

OŠK Renop Liptovská Teplá - MFK Ružomberok 0:2 (0:2)

Góly: 30. Dopater, 40. Tučný. Rozhodovali: Gemzický – Železňák, Gregorec - 1045 divákov

OŠK Renop: Lako - Greguška (46. Žiaran), M. Lovás, Milan, Kvasničák, M. Gejdoš (51. Penjak), Bobek (82. F. Gejdoš), Matula (82. Marton), T. Gejdoš, Kardoš, Eliaš.

MFK: Ťapaj - Luterán (46. Švehla), Mrva (61. Matej), Rakyta, Macejko, Tučný (69. Regáli), Fabiš (61. Mojžiš), Dopater, Selecký, Luka, Malý (61. Marek).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia