V Slovnaft Cupe proti Dunajskej Strede

V Slovnaft Cupe proti Dunajskej Strede

RedakciaŠport26.3.2021

Včera sme spoznali dvojice osemfinálového kola Slovnaft Cupu. Futbalisti MFK Ružomberok „vyfasovali“ vo Fortuna lige druhú Dunajskú Stredu. Podľa žrebu by sa stretnutie malo hrať pod Čebraťom, lenže, ako uvádza oficiálna stránka Slovenského futbalového zväzu, momentálne nie je známe, či kluby, ktoré získali domáce prostredie, nastúpia na svojom štadióne, alebo sa zápasy odohrajú na štyroch vopred určených miestach. Odvíjať sa to bude od aktuálnej epidemiologickej situácie. Hracím termínom je 7. a 8. apríl.

Vzhľadom na to, že ´kabínu´ v predchádzajúcich dňoch navštívil koronavírus, tento dátum je pre nás dosť nevhodný, avšak nič s tým nenarobíme, už dávnejšie tak bolo rozhodnuté. Bude to veľmi náročné. Od štvrtku zdraví chlapci trénujú iba jednofázovo a v obmedzenom režime. Budúci týždeň by sa už niektorí hráči mali zase k mužstvu pridať,“ uviedol hlavný kouč ružomberských futbalistov Ján Haspra.

Čo sa týka, žrebu, ten bol k obom tímom z Liptova, ktoré v národnej pohárovej súťaži pokračujú, dosť nemilosrdný. Druholigový Tatran Liptovský Mikuláš dostal obhajcu trofeje, majstrovský Slovan a na bratislavskom Tehelnom poli. „Ja mám rád Dunajskú Stredu a teraz si proti nej zase zahráme. Pôjde o konfrontáciu s jedným najlepších mužstiev na Slovensku. V tomto zápase nemáme vôbec čo stratiť, akurát chlapci môžu futbalovú verejnosť iba prekvapiť. Žreb nám žičil akurát v tom, že hráme doma, ak sa nič nezmení a SFZ nepresunie zápasy na neutrálnu pôdu. Ani neviem, dokedy by o dejisku zápasu mala padnúť definitíva,“ pripojil Haspra, ktorý sa momentálne kvôli covidu nachádza v domácej karanténe, ale budúci týždeň by sa už mal ku mužstvu vrátiť.

V predchádzajúcej edícii, v poradí 51. Slovenského pohára, Ružomberok sa prekliesnil až do finále, v ktorom na Tehelnom poli, podľahol Slovanu 0:1. V semifinále Hasprovci „vyliali“ práve DAC Dunajská Streda, keď po remíze na Žitnom ostrove (1:1), vo svojom „hrade“ zvíťazili 3:0.

Do 5. kola Slovnaft Cupu priamo postúpilo trinásť mužstiev a o ďalšie tri „fleky“ sa bojovalo v utorok a v stredu, - (v Topoľčanoch) Komárno zdolalo Šamorín 4:1, Dubnica podľahla Podbrezovej 0:3 a a Michalovce remizovali s FC Košice 1:1, pričom neuspeli na penalty (3:5).

Osemfinále 52. ročníka Slovenského pohára: Dukla Banská Bystrica – Komárno, FC Košice – Sereď, Pohronie – Petržalka, Ružomberok – Dunajská Streda, Žilina – Podbrezová. Zlaté Moravce – Skalica, Trnava – Trenčín, Slovan Bratislava – Liptovský Mikuláš.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia