V sobotu finiš základnej časti najvyššej futbalovej súťaže

V sobotu finiš základnej časti najvyššej futbalovej súťaže

RedakciaŠport25.2.2022

V poslednom, 22. kole základnej časti Fortuna ligy o 17. hod. (rovnaký čas sa hrajú všetky stretnutia) vyzve tretí Ružomberok posledné Pohronie Žiar nad Hronom/Dolná Ždaňa.

Pred mužstvom spod Čebraťa stojí jasná úloha, a to potvrdiť rolu favorita a zároveň zložiť reparát za poprestávkový výbuch pred týždňom v Poprade s Liptovským Mikulášom, po ktorom si Ruža do tabuľky pripísala tretiu prehru v sezóne - 2:3.

Tri body a kvalitný výkon, to by bola najsprávnejšia reakcia na to, čo sa v Poprade udialo. V druhom polčase sme naozaj zlyhali. No myslím si, že lepšie je dostať takúto facku teraz, keď ešte je dosť času, aby sme tento výpadok napravili. Prvé stretnutie v Žiari nad Hronom nám trochu ušlo, neudržali sme náskok, nepremenili šance a napokon z toho bola len remíza 2:2,“ rozprával pravý krídelník MFK Lukáš Fabiš, ktorý sa dotkol aj súčasného kádra Žiaranov. „V Pohroní došlo k výraznej obmene mužstva. Podľa mňa sa hráči ešte nachádzajú vo fáze, keď si na seba zvykajú. V tíme však majú viaceré individuality, takže musíme byť na na súpera dobre pripravení.“

V klube pri Hrone v lete nastalo poriadne personálne zemetrasenie. Vymenil sa tréner, asistent i športový riaditeľ. V FK sa rozlúčili so štrnástimi hráčmi, pričom prišlo pätnásť nových. Mužstvo v jeseni „vykopalo“ desať bodov (2 víťazstvá – 4 remízy – 9 prehier) a v jarnej časti zatiaľ svoju bilanciu nevylepšilo. Naposledy zverenci českého kouča Martina Bittengla viedli po polčase nad Slovanom Bratislava 3:0, no prehrali 3:4.

Opäť sa potrebujeme dostať na víťaznú vlnu. Chalani sa musia vyhnúť skratom spred týždňa, ktoré pramenili po individuálnych chybách. Urobíme všetko preto, aby sme divákom ukázali pekný futbal. Úlohou bude od začiatku byť dominantní a celý zápas odtiahnuť vo vysokej intenzite. Vieme, že Pohronie malo nejaké resty v príprave, takže celých deväťdesiat minút chceme držať vysoké tempo. Verím, že vzadu bude mužstvo kompaktné a vpredu sa čo najviac gólovo presadíme,“ povedal pre náš portál ružomberský tréner Peter Struhár.

Domácim budú chýbať maródi Zsigmund, Tancík, Šefčík a J. Maslo a vykartovaný Madleňák.

Keďže došlo k uvoľneniu protipandemických opatrení, od zajtra pri vstupe na štadión sa ruší nutnosť preukazovať potvrdením o očkovaní či prekonaní ochorenia COVID-19, alebo testom a v hľadisku sa môže zaplniť polovica miest. Sedenie bude povolené v každom druhom rade a zároveň je potrebné mať prekryté horné dýchacie cesty respirátorom.

Doterajšia bilancia súperov v najvyššej súťaži z pohľadu MFK: 2 víťazstvá, 4 remízy, 2 prehry, skóre 7:7.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia