V sobotu je v kalendári futbalový duel: Ružomberok - Banská Bystrica

V sobotu je v kalendári futbalový duel: Ružomberok - Banská Bystrica

Ján SvrčekŠport7.12.2023

V aktuálnom ročníku futbalovej Niké ligy bude zimná prestávka extrémne krátka. Posledný zápas kalendárneho roka je naplánovaný na 17. decembra a už 9. februára 2024 začne jarný program. Zima však Úniu ligových klubov „nerešpektuje“. Už minulý víkend, keď bolo na programe 16. kolo, zazneli hlasy, že v dvoch prípadoch boli ihriská neregulárne.

V sobotu (9. decembra) je na programe aj stretnutie MFK Ružomberok – MFK Dukla Banská Bystrica. Keď sme dnes zavítali na štadión pod Čebraťom, bola tam vrstva čerstvej bielej prikrývky Počas týždňa napadlo dosť snehu. Museli sme ho aj manuálne odpratávať, keďže akékoľvek mechanizmy by trávnik poškodili. Na to treba dávať veľký pozor. Navyše tento sneh je ťažký, mokrý. Takže terén bude aj výrazne podmočený. Všetko však robíme preto, aby sa sobotňajší zápas mohol odohrať,“ povedal nám generálny riaditeľ MFK Ružomberok Ľubomír Golis.

Vyhrievací systém „fachčí“ naplno, lenže aj on zvádza náročný boj s poveternostnými podmienkami. „Pri takejto nádielke snehu, ani umelé vykurovanie hracej plochy nie je až tak efektívne,“ doložil Ľ. Golis.

Ružomberský tréner Ondřej Smetana nás uistil, že v príprave má všetko tak nastavené, že chlapci v sobotu vybehnú na ihrisko proti bystrickým vojakom.

Foto: autor

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia