V sobotu na futbal do Bešeňovej a Likavky, v nedeľu do Liskovej

V sobotu na futbal do Bešeňovej a Likavky, v nedeľu do Liskovej

RedakciaŠport24.7.2020

V sobotu a v nedeľu je na programe 1. kolo Slovnaft Cupu, do ktorého sa prihlásilo 229 tímov. V akcii budú aj tri mužstvá Ružomberského okresu. Dve z nich majú výhodu domáceho prostredia, zajtra (25. júla) Bešeňová (V. liga) nastúpi proti Rakytovciam (III. liga) a Likavka (V. liga) hostí Dolný Kubín (IV. liga). Obe stretnutia sa začínajú o 17. hod. V nedeľu (26. júla), tiež o 17. hod., hrá Švošov (V. liga) v Strečne (IV. liga).

Tentoraz do Slovenského pohára sa neprihlásila treťoligová Liptovská Štiavnica, ktorá vlani hostila dokonca jeho víťaza a majstra republiky Slovan Bratislava. „Uzávierka prihlášok bola dosť zavčasu a vtedy sme ešte nevedeli, aký káder vyskladáme,“ podotkol tréner štiavnických futbalistov Peter Hoferica.

V nedeľu sa na ihrisku v Liskovej uskutoční finálový zápas Zimného pohára Liptovského futbalového zväzu Ľubeľa – Černová, s výkopom o 16. hod. Kvôli pandémii sa finále nehralo v pôvodnom termíne. Ide o druhý ročník súťaže, v premiérovom zdvihli putovný pohár nad hlavu futbalisti Likavky, po víťazstve nad Ľubeľou 2:0 (v Liptovských Sliačoch).

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia