V sobotu na štadióne A. Malatinského: Trnava - Ružomberok

V sobotu na štadióne A. Malatinského: Trnava - Ružomberok

RedakciaŠport3.7.2020

V 4., teda v predposlednom kole nadstavbovej časti Fortuna ligy, skupiny o titul, ružomberskí futbalisti vycestujú do Trnavy. Zajtrajší zápas (4. júla) so Spartakom má výkop o 18. hod.

„Bílí andelé“ zatiaľ v nadstavbe získal jediný „bodík“, keď v uplynulom kole remizovali v Michalovciach 2:2. Predtým prehrali v Žiline 1:2 a doma s Dunajskou Stredou 0:2. Naopak liptovský kolektív v skupine o 1. - 6. miesto „vykopal“ štyri body. Po tesnej prehre na Slovane (0:1), keď gól inkasoval v samotnom závere, „egál“ dosiahol v Michalovciach (1:1) a vo vlastnom stánku pokoril Žilinu 2:1.

MFK má za sebou dve cenné víťazstvá, okrem spomínaného nad „šošonmi“, tiež v Slovenskom pohári s Dunajskou Stredou (3:1), čo mu zabezpečilo finále Slovnaft Cupu. „Samozrejme, bolo by veľmi pekné zostať na úspešnej vlne. Netajím, chceme získať tri body, chlapci sú dobre pripravení, stretnutie by mali zvládnuť. Celkove štvrtá priečka, ktorá je v hre, by mi veľa nehovorila, ak by, spolu s piatym miestom, v prípade baráži o Európsku ligu nezaručovala výhodu domáceho prostredia. Čiže je zaujímavá,“ uviedol kouč MFK Ružomberok Ján Haspra.

Futbalisti spod Čebraťa naposledy zdolali Trnavu 2. decembra 2018 (3:1), pričom v aktuálnej sezóne dvakrát ťahali vo vzájomných dueloch za kratší koniec povrazu – doma prehrali 0:1 a vonku (hralo sa v Myjave) 0:2. „Rôzne okolnosti a detaily sa podpísali pod predchádzajúce merania síl. V prvom stretnutí chlapci tridsať minút predvádzali azda najlepší futbal počas môjho pôsobenia pri „áčku“, no bohužiaľ, výsledkovo to nevyšlo. Teším sa na krásny trnavský štadión, ešte som na ňom ako tréner nebol. Dáku mimoriadnu atmosféru ale nečakám, keďže fanúšik Spartaka momentálne má ďaleko od spokojnosti,“ pokračoval Haspra, ktorý priznal, že pri modelovaní zostavy už bude myslieť na stredajší finálový duel Slovnaft Cupu proti „belasým“. „Určite dôjde k nejakým pohybom. Zase trochu zarotujeme.“

Nálada v ružomberskej kabíne je zdravo optimistická a plná odhodlania. „Chceme nadviazať na predchádzajúce výsledky a verím, že sa to aj podarí. Spartak vnímam ako mužstvo nabité legionármi, no v poslednom čase ho charakterizujú dosť kolísavé výkony i výsledky,“ pripojil Matej Madleňák, 21 – ročný ružomberský stredopoliar, ktorý po koronapauze vychytil skvelú „fazónu“.

Zo zdravotných dôvod by J. Hasprovi nemali byť k dispozícii len Zsigmund. Kostadinov a T. Bobček.

Doterajšia bilancia súperov v najvyššej súťaži z pohľadu MFK: 24 výhier, 19 remíz, 23 prehier, skóre 80:77.

© 2024 Žijem v Ružomberku Ochrana súkromia